Jak zrušit inputu vlastnost class?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Manny7
Člen | 67
+
0
-

Zdravím,
je možné nějak zrušit inputu třídu? Vždycky má každý input přiřazenu třídu, kterou je možné upravit pomocí getControlPrototype()->class, ale i když zkusím dát getControlPrototype()->class="", vždycky mi v kódu zůstane class=„text“…

Editoval Manny7 (7. 8. 2010 22:36)

premek
Člen | 15
+
0
-

Manny7 napsal(a):

Zdravím,
je možné nějak zrušit inputu třídu? Vždycky má každý input přiřazenu třídu, kterou je možné upravit pomocí getControlPrototype()->class, ale i když zkusím dát getControlPrototype()->class="", vždycky mi v kódu zůstane class=„text“…

U formuláře řešil taktéž tento problém a pomocí vlastního vykreslování vyřešil takto:

továrnička na formulář v presenteru:

protected function createComponentBaseForm($name)
{
  // definice formuláře
  $form = new AppForm($this, $name);
  $form->addText('predmet','', 24);
  // definice validací, podmínek a dalších pravidel
  $form['predmet']->addRule(Form::FILLED, 'Uveďte předmět zpravy');

  return $form;
}

v šabloně je toto:

{? $presenter['mailForm']->render('begin') }

  {if $presenter['mailForm']->getErrors()}<div>{$presenter['mailForm']->render('errors')}</div>{/if}

  <div class="...">
    <div class="...">{$presenter['mailForm']['predmet']->getLabel('Předmět:')->for('predmet')->class(NULL)}{$presenter['mailForm']['predmet']->control->id('predmet')->class(NULL)}</div>
    ... další prvky formu...
    </div>
  </div>

{? $presenter['mailForm']->render('end') }

->class(NULL) zruší class platí i pro id, ->class(něco) zruší defaultně vytvořený class a v kódu bude class=„něco“ platí i pro id

getControlPrototype()->class=„NULL“ nebo getControlPrototype()->class=(NULL) jsem nezkoušel třeba to půjde také.

Editoval premek (8. 8. 2010 16:16)

Manny7
Člen | 67
+
0
-

díky za tip, vyzkouším ;)

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Božínku, hoši, měli by jste fakt číst a číst a číst. Nevadí mi, že si to sami vyřešíte podle svého a obíráte se o lepší možnosti řešení, které jsou tady na webu napsané, ale prosím nešiřte bludy ještě mezi sebou..

Zkuste se podívat po něčem co se jmenuje wrappers.

ic
Člen | 430
+
0
-

redhead napsal(a):

…číst a číst a číst…

ale fórum, protože na webu je o wrappers zmínka jen v souvislosti s tím že bude ukázka v připravovaném screencastu II . A něco málo v api , odkud ale jen těžko člověk přijde na to co to vlastně dělá.

premek
Člen | 15
+
0
-

redhead napsal(a):

..nešiřte bludy ještě mezi sebou..

No Manny7 se ptal na to samé co já dřív, mě na to nikdo žádný typ neporadil, tak poradil já jemu co mě funguje a tak nějak „vyhovuje“, idkyž pravda ideální to není. Ale konečné rozhodnutí je na Mannym zda to použije či ne.

redhead napsal(a):

..Zkuste se podívat po něčem co se jmenuje wrappers.

Procházel jsem skoro dva měsíce fórum (neříkam „četl“ ;-)) a občas jsem někde něco pochytil pak se na něco zeptal a z toho mi vyšlo co mi vyšlo… Co se týče wrappers, tak nějak jsem je zahlédl (komplexní vysvětlení co, proč, jak však ne), ale nějak nevyhovovaly mé představě že u vlastního vykreslení funkce papří do prezenteru a vykreslení do šablony.