Výpis chyby hned, jak nastane

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
snakeeater
Člen | 18
+
0
-

Dobrý den,
měl bych stručný dotaz. Mám zapnutou ladičku, ale když spustím aplikaci s chybou, najede mi pouze prázdná obrazovka a ladička nic nevypíše. Vygeneruje pouze HTML stránku, kterou uloží do složky „logs“. Jde nějak nastavit, aby mi vypsala ladička chybovou stránku ihned při spuštění aplikace v okamžiku, kdy nastala chyba?

Děkuji za odpověď

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

Takto se laděnka chová v produkčním módu normálně. Uživatel aplikace by neměl vidět chyby.

V development módu by ti laděnka měla chyby oznamovat sama (notices a warningy najdeš dole v debug baru, pokud si nenastavíš Debug::$strictMode = TRUE)

Blizzy
Člen | 149
+
0
-

Logování probíhá v produkčním režimu, ve vývojovém režimu se chyby zobrazují rovnou.

Debug můžeš nastavit buď na jeden z těchto režimů, nebo použít autodetekci (pozná, že localhost je vývojový a server s IP adresou produkční apod.)

V dokumentaci je o tom napsáno dost: https://tracy.nette.org/cs/ a https://tracy.nette.org/cs/

EDIT: gmvasek byl rychlejší :-)

Editoval Blizzy (6. 8. 2010 12:12)

snakeeater
Člen | 18
+
0
-

diky za odpovedi :) urcite to je tim, ze jsem v production modu a ne v development. kazdopadne, nevim, jak to nasilim prepnout. pri zapinani ladenky pisu:

Debug::enable(Debug::DEVELOPMENT, 'php_error.log');

Ani tak mi ale ladenka nic nepise a haze mi to jen 500 Internal Server Error chybu :/

Blizzy
Člen | 149
+
0
-

Zkus $application->catchExceptions = FALSE; (před voláním metody run).

snakeeater
Člen | 18
+
0
-

hmm, najednou to zacalo fungovat samo od sebe i bez pridani toho radku… a to jsem predtim i mazal temp. chova se to divne :)

22
Člen | 1478
+
0
-

Mě osobně Laděnka sama nepozná, že jede z lokální sítě (Debug::DETECT – nevím proč nechápe 192.168.X.X vyhodnotí na PRODUCTION, takže jí manuálně přepínám na DEVELOPMENT), a ještě musím pomáhat odkomentováním řádku v bootstrapu, aby chytala i vyjímky z dibi:

$application->catchExceptions = FALSE;

..nebo na to lze jít nějak líp?

Editoval 22 (6. 8. 2010 16:06)