Class ‚TodoManager‘ not found

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
snakeeater
Člen | 18
+
0
-

Dobrý den,
rozhodl jsem se naučit Nette Framework a jakožto úplný začátečník jsem začal s tutoriálem Quick Start. Přestože postupuji naprosto přesně podle návodu, v části „Hezčí šablony“ mi aplikace přestává fungovat, jelikož nenachází model TodoManager. Z komentářů pod článkem jsem pochopil, že nejsem jediný, komu se to stalo, přesto tam však nenalézám řešení, které by mi pomohlo můj problém vyřešit. Jak jsem řekl, postupoval jsem přesně podle návodu, jediné, v čem jsem si nebyl jistý, bylo jak nastavit MySQL přístup v souboru config.ini, jelikož tam jsou dvě části (production a development). Pak jsem taky nevěděl, kam přesně v bootstrap.php vložit řádek

dibi::connect(Environment::getConfig('database'));

To si ale nemyslím, že by mělo vliv na to, jestli aplikace najde nebo nenajde model. Za každou pomoc budu velice vděčný

pave.kucera
Člen | 122
+
0
-

Promazat temp jsi zkoušel?

Jinak, řádek s připojením dibi patří kamkoli za Environment::loadConfig(); a před $application->run();.

snakeeater
Člen | 18
+
0
-

zvlastni, uz to funguje… to musim ten temp furt promazavat?

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Ne, jen když nepůjde najít třídu. Stává se to třeba při přesouvání z jednoho adresáře do druhýho, přejmenování apod.