AJAX galeria – co do presenteru? kam ajax? :(

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
eC
Člen | 9
+
0
-

ahojte,
potreboval by som pomoct,mam obcas strasne problemy s nette,niekedy mi pomaha.. no zatial vaic zatazuje :) … potreboval by som poradit (nejaku dobru cast dokumetnacie, ktoru som mohol prehliadnut,navod alebo nieco podobne)…

potreboval by som urobit „galeriu“, vypisujem ju z XML suboru, tak mi je lepsie pouzit AJAXa na pracu s xml.
citam navody,snazim sa co najvaic, vsetko co najdem… no neviem to pospajat prave dokopy…
neviem co kde napisat,mam AJAXovy script pripraveny, otestovany, funkcny.. no neviem ho zapojit do Nette frameworku,nepochopil som poriadne principy snippetov…
keby ste mohli prosim napisat (bez kodu, len komentare…) ze „co do presenteru? co do template? kde js?“ a podobne … alebo nejaky clanok z ktoreho to snad pochopim :( .. ak by ste mali zaujem . .strasne by ste mi pomohli

Ani
Člen | 226
+
0
-

Co tohle, z toho to nepochopíš?
https://pla.nette.org/…ivajici-ajax

Co má ten tvůj ajax dělat? Jak má fungovat ta galerie?

eC
Člen | 9
+
0
-

prave si to pozeram znova :) tak uvidim …

moj plan znie tak, ze chcem urobit galeriu, ktora sa sklada z 3 casti, 3 urovne … menu (templates @layout) – zlozky „1 uroven“.. podzlozky 2 uroven (samostatna sablona…)… podzlozky 3 uroven budu jednotlive produkty zobrazene takisto ako 2 uroven v contente @layout-u… urobil som to cez DB a fungovalo to dobre.. i ked som mal asi v tom neporiadok … no teraz to chcem presmerovat na XML, a ako riesenie mi napadlo najlahsie nechat ich nacitavat pomocou AJAXu..

// alebo keby si vedel poradit, nejake ine, sofistikovanejsie riesenie ako naplnanie dat AJAXom z XML… bol by som ti vdacny

Editoval eC (19. 7. 2010 16:20)

Ani
Člen | 226
+
0
-

Tak tam by se nic zasadního měnit nemělo, prostě místo dat z db tam pošleš data z xml. Stačí přepsat model, který tahal data z db, to je ta výhoda používání modelu. Na parsování xml v nette nic není, ale určitě nějaká knihovna existuje.

Jinak se v tom tvém popisu problému dost ztrácim.

eC
Člen | 9
+
0
-

no to ma napadlo .. len premyslal ako ich parsovat… kniznicu som na to nenasiel … a pisat to normalne PHP mi prislo trosku divne … ale asi pri tom aj skoncim … uvidim este.. dik za rady :)

eC
Člen | 9
+
0
-

nevies prosim ta poradit ako pravit constructor v modely ? … neviem co tam dat miesto pripojenia do DB .. :(

Vyki
Člen | 388
+
0
-

Pokud nemáš důvod mít v dané třídě constructor tak ho tam mít nemusíš.