Quick Start – vytvoření šablony

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Manny7
Člen | 67
+
0
-

Ahoj,
chci vyzkoušet Nette FW a po jeho stáhnutí jsem se pustil do quick startu. Narazil jsem však na problém už při vytváření šablony – sice jsem tady na foru něco k mému problému našel, ale nevedlo to k úspěšnému odstranění vyskytnuvšího se erroru. Vytvořil jsem si adresářovou strukturu, jak je popsáno, vytvořil a založil soubor show.phtml jak je popsáno, ale po najetí do rootu (localhost/TodoList/document_root/) mám na monitoru pořád tuto chybu

Vše mám podle QS, bootstrap.php jsem upravil takto:

$router = $application->getRouter();

$router[] = new Route('index.php', array(
        'presenter' => 'Homepage',
        'action' => 'default',
), Route::ONE_WAY);

$router[] = new Route('<presenter>/<action>/<id>', array(
        'presenter' => 'Todolist',
        'action' => 'show',
        'id' => NULL,
));

Neporadil by někdo, v čem je problém? ..patlám se s tím celou noc a pořád nic… Děkuji

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Tak stačí si přečít tu chybu. Jde o to, že používáš dibi, kde jsou dvě verze:

  1. full source s několika soubory
  2. minifikovaná verze – komprimovaný source do jednoho souboru (odstraněné mezery, komentáře atd.)

RobotLoader načítá ale obě dvě. Proto musíš jednu odstranit, aby ji nenačítalo po druhé, pro vývoj by bylo asi nejlepší odstranit tu minifikovanou verzi (nakonec bych smazal obsah složky temp, kam si RobotLoader ukládá cache).

(btw. minifikovaná verze je i u samotného Nette)

Manny7
Člen | 67
+
0
-

@redhead: super, díky, už mi to jde. Vrtám se v Nette velice krátce, tak než se člověk zorientuje… hlavně mě zmátlo, že ani v QS se tohle nezmínilo

Jinak ještě bych se chtěl zeptat – vždycky si musím ťukat cestu do document_root (localhost/TodoList/document_root/ → localhost/TodoList/)? Prve jsem si myslel, že dojde automaticky k nějakému nasměrování… i když index je právě v document_rootu

Vyki
Člen | 388
+
0
-

Manny7 napsal(a):
Jinak ještě bych se chtěl zeptat – vždycky si musím ťukat cestu do document_root (localhost/TodoList/document_root/ → localhost/TodoList/)? Prve jsem si myslel, že dojde automaticky k nějakému nasměrování… i když index je právě v document_rootu

Ta adr. struktura není povinná. Vždy záleží, kde máš index.php.
https://doc.nette.org/…ubleshooting#…

Editoval Vyki (19. 7. 2010 11:31)

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Musíš to mít až do document_root. Souvisí to pak se složkama na serveru, kde document_root bude právě složka přístupná přes web (např. www.example.com/) a ostatní budou „výš“ a nedostupné. Jinak na vývoj si můžeš vytvořit virtualhost.