Quick Start – nejspíše chmod problém

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
darkless
Člen | 2
+
0
-

Dobrý den,
chtěl jsem vyzkoušet nette a tak jsem postupoval podle tutoriálu na
https://doc.nette.org/cs/quickstart
Dostal jsem se až do kroku 2.5

Chyba nastává v kroku 3.
při zadání adresy do webového prohlížeče se objeví hláška:

Access forbidden!

You don't have permission to access the requested directory. There is either no index document or the directory is read-protected.

If you think this is a server error, please contact the webmaster.
Error 403

po nastavení práv na 0777 na složku document_root se problém posouvá zase na další a další složky v celém projektu(kostře).

Chtěl bych se tedy zeptat zda toto chování je normální, nebo někde dělám chybu.

Editoval darkless (3. 7. 2010 18:19)

PJK
Člen | 70
+
0
-

Asi takto: Normální chování to není, ale jde jen o nastavení přístupových práv filesystému. Správně by to mělo vypadat tak, že pro webserver je app/temp rwx a všechno ostatní rx, pak by nikde neměl být problém.

repli2dev
Člen | 57
+
0
-

Zdravím, při používání Nette a dibi ze zip archivů jsem přišel na neduh – všechny adresáře i soubory mají oprávnění 700 a nette je pak nedokáže načíst a hází to tuto chybu.

Zřejmě je to způsobem jakým se vyrábí archivy a chtělo by to změnit – je to dost otravné.

darkless
Člen | 2
+
0
-

Vyřešeno.

Není nutno předělávat práva soborů, někdy není vhodné je nechávat volné pro čtení pro skupinu others.
V apachi httpd.conf se dá nastavit tyto dva řádky:

User nouser

Group nogroup

složkám poté stačí nechat 700.
a nebo druhá možnost v produknčím nasazení
použít modul apache2-mpm-itk, který ve virtualhostu umožní nastavit de facto „suid bit“ a sice AssignUserId

<VirtualHost *:80>
AssignUserId user group
DocumentRoot /www
ServerName localhost
</VirtualHost>

Doufám že toto pomůže i ostatním.
Každopádně děkuji PJK za nakopnutí správným směrem ;)

Editoval darkless (3. 7. 2010 22:05)