Standardy psaní dokumentace

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Zdravím,
než začnu vrtat do dokumentace, zajímaly by mě nějaké detaily ohledně formy obsahu:

  • Psát primárně pro jakou verzi Nette a jakou PHP? Já jsem určitě pro verzi se jmennými prostory. Co ale verze Nette, vývojová (dev/alpha) nebo stabilní?
  • Používat nějaký coding standard pro scripty, aby v nich nebyl binec? Celkem se mi zamlouvá a vesměs používám coding standard Nette.

Zároveň by bylo skvělé, kdyby se (tady) dokázalo domluvit pár lidiček na psaní/editaci/překládání, abysme s tím trochu pohli. Zatím jsme to já s Vrtákem, přidáte se?

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

Mám také otázečku jak je to s tím tagováním „článků“ dokumentace?

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-
  • Dokumentace se píše primárně pro PHP 5.3 a se jmennými prostory (+ zmínka o rozdílech v PHP 5.2) a poslední stabilní verzi* (tj. aktuálně 0.9.4).
  • Coding standard pro dokumentaci je stejný, jaký používá Nette.
  • Články se tagují pomocí meta značky {{tags}} – např. {{tags: php, code, demo}} (via Wiki syntax), výsledky tagů ale nejsou (AFAIK) nikde vidět a tudíž je to úplně na nic.
  • Pro experimenty, poznámky a organizaci máte k dispozici https://dev.nette.org/cs/
  • Struktura dokumentace by měla vycházet z mnou navržené dokumentační struktury, můžete to brát i jako základ pro roadmap
  • Primárním jazykem dokumentace je angličtina, pokud můžete, piště rovnou v ní, jinak samozřejmě můžete psát i česky

 * Momentálně jsme v zajímavé situaci, kdy doporučená verze (1.0-alfa) není shodná se stabilní verzí (0.9.4). Nastává tak nová otázka, zda radši psát pro stabilní verzi nebo pro doporučenou.

rokerkony
Člen | 122
+
0
-

já bych byl pro doporučenou verzi…

phx
Člen | 651
+
0
-

Obecne by asi nebylo spatne celou dokumentaci rozstrelit na vetve dle verze. Ono vzit clanek a opravit co se zmenilo neni zase tak slozite. Navic obcas nejsou popsany vsechny rozdily a nekdy je ona poznamka kratka a nedostacujici.

Patrik Votoček
Člen | 2221
+
0
-

@phx: tahle otázka už se řešila snad 1000× rozdělení dokumentace do více větví v se bude řešit až bude dokumentace v takovém stavu kdy se to vyplatí. (tj. až bude dokumentace pro 1.0 „kompletní“ a příjde nová stable verze)

phx
Člen | 651
+
0
-

OK. Ja jsem kapku mimo deni. Mam pred 10k neprectenych prispevku. Nejak nebyl cas… Ale snazim se dohanet..