Base presenter maže flash message

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
matej.mainus
Člen | 3
+
0
-

Zdravím všechny,

Stavím projekt na nette a narazil jsem na hodně divnou věc.. Když v BasePresenteru udělám nějaký výpís do šablony ($this->template…) tak se mi přestanou zobrazovat flashMessages vyvolané mimo BasePresenter. Když výpis v BasePresenter smažu tak zase všechno jede jak má… Stejný problém je když v BasePresenteru nějakou flashMessage vytvořím.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Jsi si jistý, že ty flash messages správně používáš? Nepřepisuješ si tam někde něco?

repli2dev
Člen | 57
+
0
-

Zdravím, dnes jsem narazil na úplně stejný problém.
U mě to způsobuje řádek s:
$this->getTemplate()->registerHelperLoader('Helpers::loader');
v konstruktoru BasePresenteru.

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

Kontruktor se nepřepisuje, použij startup() metodu.

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Mělo by se někam do dokumentace (quick startu?) napsat, že se konstruktory nepřepisují (resp. se musí volat předek). Podobných chyb se tu poslední dobou rojí nějak moc..

repli2dev
Člen | 57
+
0
-

No já předka volal a bylo to prd platné jako mrtvému tatranka.

Každopádně řešení se startup je hned na snadě a funguje ok.

Tenhle typ chyb je dost nepříjemný a vzhledem k tomu, že dokumentace je nekompletní a místy si odporuje (či je zastaralá) se v tom špatně pohybuje aby člověk něco nerozbil.

Editoval repli2dev (4. 6. 2010 19:02)

Vojtěch Vondra
Člen | 11
+
0
-

repli2dev napsal(a):

No já předka volal a bylo to prd platné jako mrtvému tatranka.

Každopádně řešení se startup je hned na snadě a funguje ok.

Tenhle typ chyb je dost nepříjemný a vzhledem k tomu, že dokumentace je nekompletní a místy si odporuje (či je zastaralá) se v tom špatně pohybuje aby člověk něco nerozbil.

Rozhodně není na škodu upozornit na ty konfliktní místa konkrétně. Pravděpodobněji se najde člověk, který je opraví.