Flash zprávičky bez _fid v URL

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

Akorát neřešit canonical v presenteru ale tímto:

<link rel="canonical" href="{plink this, Nette\Application\Presenter::FLASH_KEY => NULL}" n:if="$presenter->getParam(Nette\Application\Presenter::FLASH_KEY)" />
Matúš Matula
Člen | 257
+
0
-

Nie je mi príliš jasné, načo pridávať rel=„canonical“, keď to automaticky presmerovávaš cez 301 na url bez _fid.

JakubJarabica
Gold Partner | 184
+
0
-

@gmvasek: Ukázať také zverstvo v šablóne dizajnérovi, tak to si radšej nechám v beforeRender ;)

@MM: Ak by náhodou GoogleBot prešiel niečo, čo by vyvolalo flashMessage a chcel by zaindexovať následne presmerovanú stránku s _fid, tak canonical by to blokol.

Edit: napadlo ma reálne použitie, ja som zlý a dám na tvoj web spätný odkaz v tvare domena.tld/admin a google ho otvori, uvidi, presmeruje ho to niekde(povedzme na login screen) a hneď máš _fid v URL. Takýchto dosť nepredvídateľných scenárov je imho celkom dosť a tie 4 riadky sa mi oplatia mať.

Editoval JAM3SoN (31. 1. 2011 10:45)

Andrew
Člen | 1
+
+1
-

Jedna poznámka k přesměrování. Jste si opravdu jisti, že 301 je správná věc? Permanent opravdu znamená trvale a prohlížeče i vyhledávače to cachují a již se nikdy (tedy dokud nevymažou cache) na původní adresu nepodívají a jdou rovnou na tu přesměrovanou.
Vím, že stejné _fid je málo pravděpodobné, ale přesto, proč používat silné 301 když tu máme 302 a 303? 301 používáme jen tehdy, když danou adresu chceme navždy přesměrovat (což v tomto případě nechceme, pouze pro tentokrát).

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
-1
-

Proč? Já myslím, že chceme…