Bakalářka – klikátko – desktopový pomocník web developera?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Jan Endel
Člen | 1016
+
0
-

Zdravím, objevil jsem se ani sám nevím jak na konci druhého ročníku a tak potřebuju co nejdříve vymyslet nějaké téma své bakalářské práce, přemýšlel jsem co mi chybí potažmo o čem mám jakés takés znalosti abych nestavěl na zelené louce. Napadl mě takový desktopový klient, který by mi usnadnil tvorbu v Nette Framework, zatím mě napadl následující seznam funkčností co by mohl obsahovat:

  • upload FTP
  • generování SQL (skrze dibi?)
  • commit SVN/GIT
  • generování Nette Framework
    • modulárnost (jednoduché přidání modulu User, News, Administration)
  • správa projeků
  • hromadný update dibi a NF
  • generování formulářů
  • zobrazení času stráveném nad jednotlivými projekty
  • offline NF dokumentace
  • multijazyčnost (česky/english)
  • dva režimy (rozšířené možnosti nastavení)
  • rychlá změna adresářové struktury (př. document_root ano či ne)
  • generování .htaccess
  • komprimace před uploadem (šifrování?)
  • Texyla tvořítko

hlavně bych se chtěl držet na netu uvedených best practice

co myslíte, je to využitelné/užitečné/pěkná blbost. Mám přemýšlet dál. Potažmo jiné nápady na změnu funkčnosti nebo od základů na celou bakalářku jsou vítány. :)

Mikulas Dite
Člen | 756
+
0
-

Krásná by byla podpora nette v netbeans, koukal sem na to a úplně problém by to nebyl, (všechno je to samozřejmě v javě). Tzn. nějaká podpora pro latte (s tim možná ale přijde NB6.9), snadné vytváření projektu (stažení nette a případně dalších knihoven) atd.

Případně něco na způsob gemu, ale pro php, resp. nette addons (a nette, dibi, texy).

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

No keby si do Nette dorobil scaffolding, ruky by sme ti bozkavali. Na desktopoveho klienta kasli, toto vsetko (hore vymenovane) sa zvykne robit cez konzolu. Najlepsie som to videl vyriesene u Symfony (Propel) a Yii.

Roman Ožana
Člen | 52
+
0
-

Podpora Nette v NetBeans by asi byla užitečnější. Ale jinak podporuji jakékoliv nástroje, které budou pomáhat.

dotTwelve
Člen | 167
+
0
-

Scaffolding +1

Jan Endel
Člen | 1016
+
0
-

Hmm ten scaffold se tvari hodne zajimave, asi to bude muj favorit :).

ic
Člen | 430
+
0
-

pilec napsal(a):

  • upload FTP
  • generování SQL (skrze dibi?)
  • commit SVN/GIT
  • generování Nette Framework
    • modulárnost (jednoduché přidání modulu User, News, Administration)
  • správa projeků
  • hromadný update dibi a NF
  • generování formulářů
  • zobrazení času stráveném nad jednotlivými projekty
  • offline NF dokumentace
  • multijazyčnost (česky/english)
  • dva režimy (rozšířené možnosti nastavení)
  • rychlá změna adresářové struktury (př. document_root ano či ne)
  • generování .htaccess
  • komprimace před uploadem (šifrování?)
  • Texyla tvořítko

hlavně bych se chtěl držet na netu uvedených best practice

Takový program by byl rozhodně super, ale … .
To je pěkně dlouhej seznam, nechci tvrdit že je to nereálné, ale za rok tohle všechno stihnout? Když to porovnám s ostatními editory co znám, kde pracují teamy lidí několik let a stejně to pořád není ideální.

Nebo je tu nějaké eso v rukávu? Rozdělané součásti z minula? Team nadšených spolupracovníků? 3 roky času na bakalářku? XD

Jan Endel
Člen | 1016
+
0
-

Spíše to jsou to jen sepsané nápady co mě napadly před spaním :). A ne bakalářku plánuju odevzdat už příští rok, asi slétnu zpátky dolů z oblak.

Cifro
Člen | 245
+
0
-

pilec napsal(a):
A ne bakalářku plánuju odevzdat už příští rok, asi slétnu zpátky dolů z oblak.

To by som odporučal :) I ja som mal vysoké ciele pre BC prácu, skoro to vyzeralo že chcem urobiť Facebook 2.0, ale potom som sa z toho prebral.

Keď už vymysliš čo budeš robiť, tak si definuj presne ciele a body (radšej nech je ich menej) čo chceš urobiť aby si to urobil celé a ne polovičato.

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Udělal bych jednoúčlovou aplikaci, třeba na ten Scaffolding.

Editoval Honza Kuchař (19. 5. 2010 16:16)

sodae
Nette Evangelist | 250
+
0
-

Honza Kuchař: se týče scaff. a ormiona tak Honza na PS něco mluvil o tom :-)

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

sodae napsal(a):

Honza Kuchař: se týče scaff. a ormiona tak Honza na PS něco mluvil o tom :-)

Opravdu? :)

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

No jo, jenže to se týká jen Orimionu. :-)

sodae
Nette Evangelist | 250
+
0
-

Honza Marek: no ještě si vzpomínám jak Ormion generoval formuláře aspon tak jsem to pochopil :-) nebo to tak není?

Honza Kuchař: to máš pravdu :)

Editoval sodae (19. 5. 2010 18:09)

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

Generoval. Ale nic moc, tak jsem to zrušil.

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Vazne by ste sa mali v ramci „poznaj svojho nepriatela“ pozriet tak na tyzden dva na konkurenciu (hlavne Symfony a Yii). Je mi jasne, ze v Nette komunite nedisponujeme fondom lacnych clovekohodin, ale ako developeri by ste si utriedili priority.

V praci som robil v Symfony, teraz robim v Yii a oba maju vazne ppci funkcie na konzole. Z Yii-cka by ste si odniesli aj to ako spojit validaciu modelov a formularov v jedno (tam to funguje tak, ze Formular je model, ktory je mozne perzistovat).

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Nenazýval bych konkurenční frameworky nepřáteli.

Editoval Honza Kuchař (19. 5. 2010 19:55)

sodae
Nette Evangelist | 250
+
0
-

Honza Kuchař: (pokračuju) ale přímo kacíře :-D

Ale vážně, nette je fajn, a jak je známo na PS nemáme nic proti Zendistům (i když radši sedí v rohu, možná vím proč :-D) a není problem vzít tuto Poslední sobotu ve znamení nette konzole a orm

Jan Endel
Člen | 1016
+
0
-

Tak pravděpodobně se teda pustím do toho scaffoldingu (myslíte, že by mi jako bakalářku uznali dodělání dokumentace k Nette? :-D) zbývá vyřešit několik prvotních problému:

  • udělat to čistě konzolově nebo to třeba integrovat do NB jak to ma RoR
  • v čem to psát

Navíc jsem trošku z toho zatím v lese, páč jsem v RoR ještě nědělal tak v podstatě nevím co mám čekat ve výsledku.

Mikulas Dite
Člen | 756
+
0
-

Přestože by se mi integrace do NB hodila víc, určitě to udělej konzolově, napojit to na IDE později je zlomek práce.