Nasazení na server – nezbytné minimum?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Jiří Šafra
Člen | 3
+
0
-

Dobrý den,
trochu jsem pátral po fóru, ale nevypátral (alespoň ne v nějaké souhrnné formě), tak se zkusím zeptat:

  1. Zkoušel jsem dohledal minimum, které je potřeba při nasazení na server provést. Vyšlo mi z toho, že by to mělo být asi toto:
    • v config.ini vyplnit sekci [production < common]
    • v bootstrap.php zakomenovat Debug::enable() a odkomentovat $application->catchExceptions = TRUE
    • zakázat v .htaccess přístup do adresářů app a lib

Chci se zeptat, jestli jsem ještě na něco nezapomněl, nebo jestli jsem něco nepochopil špatně.

  1. Druhý dotaz souvisí s config.ini. Jde mi jen o to, jestli jsem to správně pochopil, že sekce [production < common] je nastavení pro produkční prostředí a v sekci [development < production] je nastavení pro vývoj a to pouze to, které se liší od produkčního nastavení? Na jakém principu vlastně funguje rozpoznávání produkčního a vývojového prostředí?
  2. V souvislosti s tím bych se chtěl zeptat, kde jestli by se dal najít někde nějaký souhrnný popis jednotlivých parametrů v config.ini (potažmo bootstrap.php). Ono je řada z nich celkem samovysvětlující, ale z globálního hlediska si nejsem jistý, jestli mi dochází všechny souvislosti a důsledky.

Předem děkuji, pokud už je to někde vyřešené, tak se omlouvám za zbytečný příspěvek.

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

V bootstrapu nemusíš Debug::enable() zakomentovávat. Laděnka na tebe na ostrém serveru nic nevykecá, naopak vše poslušně zaloguje a pošle ti mail.

Pokud si nastavíš $application->catchExceptions = Environment::isProduction();, což je ostatně výchozí chování, tak nemusíš před každým nahráním na server dělat nic.

V configu jsou ty parametry, jaké si tam dáš :) Ale některé jsou speciální, to jo.

Do pole variable dáš ty proměnné, které chceš nastavit jako proměnné prostředí:

variable.mojePromenna = hodnota

K tomu se pak dostaneš přes Environment::getVariable('mojePromenna').

V configu můžeš nastavovat services (služby), o tom pojednává tohle vlákno.

Další vymoženosti configu jsou v dokumentaci.

Jiří Šafra
Člen | 3
+
0
-

Skvělý, díky moc, přesně takto jsem to potřeboval :-)