Tutorial pro Nete 1.0, kdy budou ukazany nove funkce frameworku

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
regiss
Člen | 61
+
0
-

Dobry den,

bylo by super kdyby vznikl tutorial, ktery by ukazal nove (vsechny) funkce verze 1.0
Uricet by to pomohlo :-)

Vim ze kazdy je hodne busy, ale urcite by to hodne lidi uvitalo.

Zdravi Ondra

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Tutoriál bych nedělal, stačil by jen seznam toho, co je nového a u každého bodu jedna, dvě věty popisu.

iguana007
Člen | 970
+
0
-

Honza: +1

Mikulas Dite
Člen | 756
+
0
-

Ano, ale u většiny věcí bude potřeba i ukázka, třeba spuštění DebugBaru, ale i vypnutí atp.

veena
Člen | 98
+
0
-

Kolik si za to ochotný zaplatit v Kč?

regiss napsal(a):

Dobry den,

bylo by super kdyby vznikl tutorial, ktery by ukazal nove (vsechny) funkce verze 1.0
Uricet by to pomohlo :-)

Vim ze kazdy je hodne busy, ale urcite by to hodne lidi uvitalo.

Zdravi Ondra

Lopata
Člen | 139
+
0
-

veena napsal(a):

Kolik si za to ochotný zaplatit v Kč?

regiss napsal(a):

Dobry den,

bylo by super kdyby vznikl tutorial, ktery by ukazal nove (vsechny) funkce verze 1.0
Uricet by to pomohlo :-)

Vim ze kazdy je hodne busy, ale urcite by to hodne lidi uvitalo.

Zdravi Ondra

Obávám se, že takhle to nemyslel…

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Mikulas Dite napsal(a):

Ano, ale u většiny věcí bude potřeba i ukázka, třeba spuštění DebugBaru, ale i vypnutí atp.

Myslím si, že bude pro zatím (dokud je to dev) stačit, pokud tam bude napsáno, že tam je nějaký debugbar, k čemu je to dobré a možná i obrázek.

wdolek
Člen | 331
+
0
-

predpokladam ale, ze 1.0 neni jen o debugbaru :) …

a bude uz 1.0 umet sestavovat weby aniz by musel clovek cokoliv programovat, nebo je toto planovane az na 2.0… davide… ? :D

regiss
Člen | 61
+
0
-

Lopata napsal(a):

veena napsal(a):

Kolik si za to ochotný zaplatit v Kč?

regiss napsal(a):

Dobry den,

bylo by super kdyby vznikl tutorial, ktery by ukazal nove (vsechny) funkce verze 1.0
Uricet by to pomohlo :-)

Vim ze kazdy je hodne busy, ale urcite by to hodne lidi uvitalo.

Zdravi Ondra

Obávám se, že takhle to nemyslel…

Asi tak :) Pokud se clovek primo/neprimo nepodili na vyvoji framworku, tak je tezke drzet krok s novymi funkcemi.

Bohate by stacilo

Tutoriál bych nedělal, stačil by jen seznam toho, co je nového a u každého bodu jedna, dvě věty popisu.

Na druhou stranu tutorial je pro vetsi mnozstvi uzivatelu.

Bylo by super, kdyby se vyjasnilo (best practice) pridavani addons do aplikace, myslim ze kazdy to delat podle sveho a sjednoceni by pomohlo.

Ondra

wdolek
Člen | 331
+
0
-

Bylo by super, kdyby se vyjasnilo (best practice) pridavani addons do aplikace, myslim ze kazdy to delat podle sveho a sjednoceni by pomohlo.

… clovek by se i neco priucil od zkusenejsich. obcas na sobe pozoruji zleniveni – pouzivam kdejaky framework, a kdyz pak potrebuji udelat neco, co jeste prede mnou nikdo nevyrobil, zacinam tapat – vsecko sem zapomnel! X-(

Editoval wdolek (18. 5. 2010 9:04)

veena
Člen | 98
+
0
-

regiss napsal(a):

Bohate by stacilo

Tutoriál bych nedělal, stačil by jen seznam toho, co je nového a u každého bodu jedna, dvě věty popisu.

Na druhou stranu tutorial je pro vetsi mnozstvi uzivatelu.

Bylo by super, kdyby se vyjasnilo (best practice) pridavani addons do aplikace, myslim ze kazdy to delat podle sveho a sjednoceni by pomohlo.

Ondra

Kolik by si za to bohatě byl ochoten zaplatit v Kč?

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

veena napsal(a):

Kolik by si za to bohatě byl ochoten zaplatit v Kč?

A proč ne v € nebo $? :-)

regiss
Člen | 61
+
0
-

veena napsal(a):

regiss napsal(a):

Bohate by stacilo

Tutoriál bych nedělal, stačil by jen seznam toho, co je nového a u každého bodu jedna, dvě věty popisu.

Na druhou stranu tutorial je pro vetsi mnozstvi uzivatelu.

Bylo by super, kdyby se vyjasnilo (best practice) pridavani addons do aplikace, myslim ze kazdy to delat podle sveho a sjednoceni by pomohlo.

Ondra

Kolik by si za to bohatě byl ochoten zaplatit v Kč?

Po pravde receno, by mi nevadilo platit clensky prispevek. Za ktery by jsem mel pristup do sekce s tutorialy, screencasty atd.

Cena je na tobe. Predpokladam ze chytry, jsi dost aby jsi pritahl dostatecne mnozstvi uzivatelu a pritom neco vydelal.

Šaman
Člen | 2635
+
0
-

Narovinu: Za manuál k Nette bych byl ochoten zaplatit stejně jako za knižní manuály.

Tzn že za kvalitní (aktuální, srozumitelný a víceméně vyčerpávající) manuál klidně přes 500.
Ale za přístup do sekce, kde se možná něco najde (možná taky ne) platit nechci.

Chápu, že programátorům se nechce tvořit profi dokumentace, a nevadilo by mi složit se na nějaký tým který by se tomu věnoval. Koneckonců je to už dlouho nejslabší článek celého frameworku a protože většina (všichni?) z nás se tomu věnuje spíše z nadšení pro věc, tak je logické, že kdo umí, bude psát spíše doplňky, nové fičurky apod, než manuál pro začátečníky.


A když už jsme u toho, tak díky všem, kteří se o současnou podobu jak Nette, tak dokumentace zasloužili. A trpělivým odpovídačům na fóru taktéž. Klobouk dolů.

Editoval Šaman (19. 5. 2010 13:17)

JakubS
Člen | 15
+
0
-

Šaman napsal(a):

Narovinu: Za manuál k Nette bych byl ochoten zaplatit stejně jako za knižní manuály.

Tzn že za kvalitní (aktuální, srozumitelný a víceméně vyčerpávající) manuál klidně přes 500.

Jsem stejného názoru.

Právě jsem zmiňovanou pětisetkorunu odeslal (https://nette.org/cs/donate) a doufám, že pokud nebudu sám konečně se to někam pohne.

Kdo se ještě přidá a přispěje na lepší dokumentaci za cenu jedné večeře v indické restauraci?

veena
Člen | 98
+
0
-

regiss napsal(a):

veena napsal(a):

regiss napsal(a):

Bohate by stacilo

Tutoriál bych nedělal, stačil by jen seznam toho, co je nového a u každého bodu jedna, dvě věty popisu.

Na druhou stranu tutorial je pro vetsi mnozstvi uzivatelu.

Bylo by super, kdyby se vyjasnilo (best practice) pridavani addons do aplikace, myslim ze kazdy to delat podle sveho a sjednoceni by pomohlo.

Ondra

Kolik by si za to bohatě byl ochoten zaplatit v Kč?

Po pravde receno, by mi nevadilo platit clensky prispevek. Za ktery by jsem mel pristup do sekce s tutorialy, screencasty atd.

Cena je na tobe. Predpokladam ze chytry, jsi dost aby jsi pritahl dostatecne mnozstvi uzivatelu a pritom neco vydelal.

No já se ptám, protože když by se nás našlo dost a dalo by to nějakou částku, tak by se možná našel někdo z nás, kdo by to za tu částku udělal.

toka
Člen | 253
+
0
-

JakubS napsal(a):
Kdo se ještě přidá a přispěje na lepší dokumentaci za cenu jedné večeře v indické restauraci?

To je výstižná formulace :-D

toka
Člen | 253
+
0
-

veena napsal(a):

regiss napsal(a):

veena napsal(a):

regiss napsal(a):

Bohate by stacilo

Tutoriál bych nedělal, stačil by jen seznam toho, co je nového a u každého bodu jedna, dvě věty popisu.

Na druhou stranu tutorial je pro vetsi mnozstvi uzivatelu.

Bylo by super, kdyby se vyjasnilo (best practice) pridavani addons do aplikace, myslim ze kazdy to delat podle sveho a sjednoceni by pomohlo.

Ondra

Kolik by si za to bohatě byl ochoten zaplatit v Kč?

Po pravde receno, by mi nevadilo platit clensky prispevek. Za ktery by jsem mel pristup do sekce s tutorialy, screencasty atd.

Cena je na tobe. Predpokladam ze chytry, jsi dost aby jsi pritahl dostatecne mnozstvi uzivatelu a pritom neco vydelal.

No já se ptám, protože když by se nás našlo dost a dalo by to nějakou částku, tak by se možná našel někdo z nás, kdo by to za tu částku udělal.

To ano, vlastně by to bylo pro dobro a ještě větší popularizaci Nette. A nemuselo by to být tak náročné. Několik lidí by mohlo psát, jiní recenzovat, další dělat korekci a pak už jen vysázet do PDF. Otázka je, zda-li by se to ujalo. Jde v podstatě o základy, nikoho neučit PHP. A tím, že by to bylo v elektronické verzi, nebylo by těžké udržovat dokument stále aktuální – s ohledem na změny v Nette.

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

O napsání knihy už uvažuji déle. Ale nevím, jestli jsem z to ji napsat. Co myslíte? Případně dovoluje mi licence zdejší wiki, použít některé pasáže ze zdejší wiki? Například Nette/Debug?