Načítání dlouhého textu z databáze

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Majsner
Člen | 5
+
0
-

Ahoj,
nevim jestli je to problém dibi, nebo nette, nebo něčeho jinýho. Ukládám do databáze obsah stránky(článek). Potom když ho vypisuju, pokud je text trochu delší, vždycky po určitý dýlce se zobrazí rozsypanej čaj:

��������I�����̦������_�bQ�_Ps_���������DibiOdbcDriver�resultSet�������A���I����W�����_�Q������_Ps_�����DibiOdbcDriver�row�����)���A���H�_������_H�_������_�����_A���)�����j-���T�_�Q��_�������������DibiResult�driver������A���A���uc>������_00TȘ_H�_���������DibiResult�xlat��������A���A�����s����Ԙ_01T�_��_����H�_�DibiResult�meta��������A���A����/������_X2TH�_Ș_���������DibiResult�fetched�����I���A���3�o���T�_h3T��_�_Ș_�����DibiResult�withTables����������A���I���r�������_@4T����H�_���������DibiResult�class�������A���A�������CT * FROM nette_content WHERE id_content = 11�������9���A���i������_hQ����(�^8Q����perex�����������-��9���

Pak se zobrazí kus textu a zase po nějaký dýlce tohle.

Z databáze vybírám následujícím dotazem:

<?php
return dibi::fetch('SELECT * FROM nette_content WHERE id_content = %i',$id);
?>

V databázi je to uložený dobře, ale text se mi při výběru vrátí už takovejhle. Tim myslim, že se to takle nezkazí v templatě.

Ještě dodám, že mám nette 9.4, dibi nejnovější – 1.2 a databáze je MS SQL.

iguana007
Člen | 970
+
0
-

Kódóvání máš nastavené dobře? V databázi a v připojení na databázi?
Z toho co si pastnul nejde moc přečíst, možná to je dump chyby, která ti tam vznikla. Určitě bych se nejdřív zaměřil na vyřešení toho kódóvání a pak teprve řešil tu chybu.

Editoval iguana007 (11. 5. 2010 12:39)

Majsner
Člen | 5
+
0
-

iguana007 napsal(a):

Kódóvání máš nastavené dobře? V databází a v připojení na databázi?

jj kódování je dobře, když je ten text kratší, všechno je v pohodě

iguana007
Člen | 970
+
0
-

aha

Majsner
Člen | 5
+
0
-

Nikdo nic?
Použil sem poslední dibi 1.3 a výsledek se trochu změnil:

��������1����X-Wf-dibi-1-1-d1: |[{"Type":"TABLE","Label":"dibi profiler (2 SQL queries took 19.455 ms)"},[["Time","SQL Statement","Rows","Connection"],["1.500","SELECT * FROM nette_content WHERE id_content = 11",1,"odbc\/db"],["1.044","SELECT * FROM nette_content WHERE id_content = 11",1,"odbc\/db"]]]|������-��1��
Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

U mě to je v pořádku. Ale nesouvisí to náhodou i s tímto? https://forum.dibiphp.com/…bytku-vstupu

Majsner
Člen | 5
+
0
-

Honza Kuchař napsal(a):

U mě to je v pořádku. Ale nesouvisí to náhodou i s tímto? https://forum.dibiphp.com/…bytku-vstupu

No nevim úplně přesně co je fce serialize, ale rozhodně jí nepoužívám. A ani to neni žádnym znakem. To sem si původně myslel a tak sem tam zkusil dávat různý obsahy, dělá to i když tam dám holej text bez html a jenom znaky ascii.

Ještě mě napadá vyzkoušet připojovat db přes mssql driver a ne přes odbc. Ale k tomu se dostanu až po víkendu v práci…

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Že by nějaký ODBC bug + PHP bug? Rozhodně hledej chybu v driveru nebo v PHPku.

Majsner
Člen | 5
+
0
-

Honza Kuchař napsal(a):

Že by nějaký ODBC bug + PHP bug? Rozhodně hledej chybu v driveru nebo v PHPku.

Tak sem změnil driver na mssql2005 a jede to.