Datagrid se nezobrazuje a nefunguje korektně

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
suxik
Člen | 62
+
0
-

Ahoj, mam dva problemy s datagridem se kterymi si nevim jako zacatecnik rady. Na foru jsem hledal, ale obdobny problem jsem zde nenasel. Pouzivam datagrid ve dvou projektech, v prvnim je vicemene vse v poradku, akorat nefunguje, kdyz zmenim pocet zobrazenych polozek na strance pomoci toho listboxu vpravo dole a firebug vypise v konzoli:

<script>
$(this).parents("form.datagrid").find("input:submit[name=itemsSubmit]").ajaxSubmit is not a function
datagrid.js (line 166)
</script>

(pouzivam AJAX)

V druhem projektu, ktery ma trochu slozitejsi adresarovou strukturu se dokonce u datagridu nezobrazi na dolni liste ovladani strankovani (takove ty sipecky), ktere mi tam docela chybi. Vyse zminena chyba se deje take. Jinak data se nactou v pohode, razeni a fltry funguji take…

Poradi nekdo?

despiq
Člen | 320
+
0
-

nenapsal si nastaveni datagridu, to se pak tezko radi, resp se strili do nejcasteji delanych chyb ale je to zdlouhavejsi

suxik
Člen | 62
+
0
-

nastavenim prepokladam myslis kod tovarnicky a sablonu:

<?php
protected function createComponentNewsGrid() {
        $grid = new DataGrid;
        $grid->bindDataTable(NewsModel::loadNewsDatasource());
        $this->addComponent($grid, 'newsGrid');
        $grid->itemsPerPage = 30;

        $grid->addColumn('id', 'ID')->addDefaultSorting('asc');
        $grid->addColumn('title', 'Nazev')->addFilter();
        $grid->addColumn('date', 'Z data')->addFilter();
        $grid->addColumn('user', 'Vlozil')->addFilter();

        $grid->keyName = 'id';
        $grid->addActionColumn('Akce');
        $icon = Html::el('span');
        $grid->addAction('Editovat', 'edit', Html::el('span')->class('icon icon-edit'));
        $grid->addAction('Smazat', 'delete', clone $icon->class('icon icon-del'));

        return $grid;
    }
?>

a šablona:

<?php
	@{widget newsGrid}
?>