Komponenta SpinButton (pro jQuery)

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
wotaen
Člen | 82
+
0
-

Ahoj, dal jsem si dohromady malinkou komponentu SpinButton…chtěl jsem přidat do Doplňků, ale nedobral jsem se co, jak a kde editovat, tak ji dám aspoň sem…

Homepage
Demo
Stažení

Je potřeba

Instalace

  1. bootstrap.php
<?php
function Form_addSpinButton(Form $_this, $name, $label, $cols = NULL, $maxLength = NULL)
{
    return $_this[$name] = new SpinButton($label, $cols, $maxLength);
}
Form::extensionMethod('Form::addSpinButton', 'Form_addSpinButton');
?>
  1. Soubor jquery-spin.js a SpinButton.php musíte mít includované v projektu
  2. Nahrajte někam obrázky pro nahoru a dolů (v jquery pluginu už nějaké vzorové jsou)
  3. Můžete začít používat
<?php
$form->addSpinButton('da_component','Component');
?>

Konfigurace

<?php
$form['da_component']->setConfiguration(array(
            'imageBasePath'=>'/css/img/spin/', //where to look for up/down button images.
            'min' => 1970, //the minimum value
            'max' => date('Y'), //the maximum value
            'interval' => 1
        ));
?>

Více na homepage nebo ve zdrojáku jQuery pluginu.

Editoval wotaen (7. 5. 2010 11:58)

Petr Motejlek
Člen | 293
+
0
-

Není to špatné ;). Měl bych návrh na vylepšení funkcionality:

Dalo by se nějak zařídit, aby se počítalo nahoru/dolů, když zmáčknu na klávesnici šipku nahoru/dolů – jako to obvykle dělají políčka ve formulářích v normálních aplikacích?

wotaen
Člen | 82
+
0
-

Petr Motejlek napsal(a):

Není to špatné ;). Měl bych návrh na vylepšení funkcionality:

Dalo by se nějak zařídit, aby se počítalo nahoru/dolů, když zmáčknu na klávesnici šipku nahoru/dolů – jako to obvykle dělají políčka ve formulářích v normálních aplikacích?

Dobrý nápad, dopíšu to

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Petr Motejlek napsal(a):
jako to obvykle dělají políčka ve formulářích v normálních aplikacích?

Hehe, ak si videl maly screencast od Davida o jeho pokusoch s Mac OS X, tak vies ze toto funguje vo Win, ale nie v masoxe.
sry za OT.

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Hezké. Doplňky: https://componette.org/search/?… přihlaše se údaji z účtu z fóra. Při kliknutí na šimku nahoru nebo dolů, bych zrichlil to přeblikání čísílek. Podpora pro kolečko myši? :-) Ber to spíše jako nápady.

wotaen
Člen | 82
+
0
-
  • Petr Motejlek: šipky dolů/nahoru už fungují
  • Honza Kuchař: kolečko už funguje, přeblikávání tlačítek mi funguje dostatečně rychle (a nebo jsem hodně pomalý :)

Jinak jsem vytvořil stránku pro doplněk

Editoval wotaen (7. 5. 2010 14:56)

norbe
Backer | 405
+
0
-

To kolečko mi jako moc dobrý nápad nepřijde. Vemte si, že nastavím nějakou hodnotu a pak chci zascrollovat stránku dolu a místo toho se mi rozhodí hodnota. To je věc, která uživatele mírně řečeno naštve…

Lopo
Člen | 277
+
0
-

norbe napsal(a):

To kolečko mi jako moc dobrý nápad nepřijde. Vemte si, že nastavím nějakou hodnotu a pak chci zascrollovat stránku dolu a místo toho se mi rozhodí hodnota. To je věc, která uživatele mírně řečeno naštve…

suhlasim … ale zase nevyhadzoval by som to uplne, len by som to defaultne vypol a dal moznost zapnut to cez nejaky parameter

wotaen
Člen | 82
+
0
-

Lopo napsal(a):

norbe napsal(a):

To kolečko mi jako moc dobrý nápad nepřijde. Vemte si, že nastavím nějakou hodnotu a pak chci zascrollovat stránku dolu a místo toho se mi rozhodí hodnota. To je věc, která uživatele mírně řečeno naštve…

suhlasim … ale zase nevyhadzoval by som to uplne, len by som to defaultne vypol a dal moznost zapnut to cez nejaky parameter

Souhlas to mi přijde nejlepší, udělám to tak

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Dotaz ohledně názvu, proč SpinButton? Nemá to být spíš SpinInput nebo SpinField? :-)

Mikulas Dite
Člen | 756
+
0
-

A proč vůbec spin? Docela dobrý název je NumericUpDownwindows forms.

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

SpinButton je docela běžný název…a imho i hezčí než NumericUpDown ;-)

Lopata
Člen | 139
+
0
-

wotaen napsal(a):

Lopo napsal(a):

norbe napsal(a):

To kolečko mi jako moc dobrý nápad nepřijde. Vemte si, že nastavím nějakou hodnotu a pak chci zascrollovat stránku dolu a místo toho se mi rozhodí hodnota. To je věc, která uživatele mírně řečeno naštve…

suhlasim … ale zase nevyhadzoval by som to uplne, len by som to defaultne vypol a dal moznost zapnut to cez nejaky parameter

Souhlas to mi přijde nejlepší, udělám to tak

To ale vůbec naštvat nemusí. Na šipky můžeš reagovat třeba jen pokud je spinButton focuslý, ne?

wotaen
Člen | 82
+
0
-

SpinButton je celkem zajetý…viz http://www.google.cz/images?…

Šaman
Člen | 2635
+
0
-

SpinButton je zajetý, ale řekl bych že označuje jen ta tlačítka UpDown. Zatímco toto rozšíření přidává celý input control. Takže bych byl taky pro spinInput, nebo spinControl. Nicméně hlavně že to spinuje :p

Díky, bude se to hodit.

wotaen
Člen | 82
+
0
-

Honza Kuchař: Doplnil jsem odkaz na komponentu do doplňků, všiml jsem si, že jsi ji pojmenoval SplitButton…asi chybka, můžu to nějak změnit já nebo můžeš ty?

Jinak jsem doplnil možnost vypnutí kolečka

Šaman
Člen | 2635
+
0
-

Tak jsem si teď všiml, že v doplňcích není komponenta SPIN button, ale SPLIT button. Je to jen chyba v popisu odkazu, po přejití na stránku s komponentou je všechno OK.

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Ou, to se omlouvám. Překlepl jsem se. Bohužel nevím jak se to dělá a ani na to skoro jistě nemám právo.

wotaen
Člen | 82
+
0
-

Honza Kuchař napsal(a):

Ou, to se omlouvám. Překlepl jsem se. Bohužel nevím jak se to dělá a ani na to skoro jistě nemám právo.

A co vytvořit novou sekci SpinButton jako předtím, já to tam nakopíruju, změním link v doplňkách a potom někoho poprosíme ať SplitButton smaže a nebo se tam nechá pro budoucí tvůrce SplitButtonu

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

jo to samozřejmě jde. Stránka se maže pokud vím, že do obsahu vložíš {delete} nebo {deleted}. Nebo možná něco podobného. Nevím. Nikdy jsem tu nic nemazal. Ale je to tu někde na fóru. Jestli to budeš hledat, uvítám link. :-)

wotaen
Člen | 82
+
0
-

V dokumentaci se píše, že smazat stránku můžu, když vymažu obsah…to by ale někdo musel vytvořit novou, do které můžu zkopírovat ten text…no zatím jsem tam jenom přidal alias, takže to píše SpinButton, ale url má pořád splitbutton.
Pokud tohle čte nějaký moderátor, ať prosím změní url, dík