Konfigurace web serveru pro Nette Framework

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Axamith
Člen | 2
+
0
-

Teprve se začínám seznamovat s Nette Framework. Otestoval jsem si použetolnisz´t webového serveru pro Nette Framework a bohužel nesplˇmuje minimální požadavky.
Chybové hlášení :

Register_globals Enabled

  • Configuration directive register_globals is enabled. Nette Framework requires this to be disabled.

Memcache extension Disabled

  • Memcache extension is absent. You will not be able to use Nette\Caching\MemcachedStorage.

ImageMagick library Disabled

  • ImageMagick server library is absent. You will not be able to use Nette\ImageMagick.

Fileinfo extension or mime_content_type() Disabled

  • Fileinfo extension or function mime_content_type() are absent. You will not be able to determine mime type of uploaded files.

Používám Complex Web Server od M. Ponkráce,ver. 1.6.0 Obsahuje Apache/2.0.55, PHP/5.2.6, MySQL/5.0.67

Předpokládám, že problém je v konfiguraci PHP a samotného Apache, poradí někdo, jak dále. Děkuji

Editoval Axamith (26. 4. 2010 9:35)

Ped
Člen | 64
+
0
-

register_globals je jenom nastaveni PHP, staci tedy upravit ini soubor pro PHP.
vid. http://cz.php.net/…ini.core.php#…

Zbytek jsou nepovinne veci, ktere nemusis pouzivat pokud nepotrebujes, nette jako takove bude fungovat i bez toho.

K memcache mozna napise neco nekdo jiny.

ImageMagick je mozne doinstalovat do php skrz PECL:
http://www.php.net/…allation.php
(ale casto si clovek vystaci s GD pokud vubec nejakou obrazkovou knihovnu potrebuje)

Fileinfo je od PHP 5.3.0 soucasti samotneho PHP, predtim to bylo PECL rozsireni, takze by snad nemel byt problem dohledat jak to doinstalovat. (pokud nemas zasadni potrebu kontrolovat typ uploadnutych souboru skrz nejaky formular, tak to nemusis zatim resit vubec)

Editoval Ped (26. 4. 2010 10:32)

Axamith
Člen | 2
+
0
-

Hotovo, už pro nette vyhovuje. Věděl jsem, že musím provést konfiguraci php, ale nerestartoval. Když to dělám pouze v úterý a v dubnu, tak se na takové základní věci zapomíná. Upozornění 2 – 4 (viz. výše ) přetrvávají, ale už mám hlášku, že můžu instalovat. Díky. Pokud se někdo vyjádří dále, jen budu rád. Děkuji