AJAX a více dotazů od uživatele

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
tomas.lang
Člen | 53
+
0
-

Zdravím,

mám asi takovouto situaci: od uživatele se na server odešle GET požadavek pomocí AJAXu (přes jQuery), a ze serveru po určitém timeoutu dojde odpoveď (dá se uvažovat, že je tam akce která pro parametr time zavolá sleep(time)) – problém je pokud těchto požadavků zavolám více – vyřizují se jeden po druhém, nikoliv zároveň (takže pokud zavolám zároveň požadavky s parametry time 1, 5, 10, první se mi vrátí z 1s, druhá za 6s a poslední až za 16s – s tím samozřejmě že průtah nevznikl na straně serveru, ale odeslání ze strany klienta).

Proč to píšu na Nette fórum – udělal jsem si narychlo testovací skriptík bez použití Nette pouze s touto funkcionalitou (tz. html soubor odesílající AJAX požadavky a php soubor který se „uspával“) a vše fungovalo jak mělo, tz. požadavky běžely jak měly (takže časy z předchozího příkladu byly ve výsledku 1s, 5s a 10s tak jak měly být).

No a jelikož jsem používal totožné odesílání toho GET požadavku, přepokládám momentálně nějakou „chybu“ u Nette – jen vůbec nevím kde hledat – přes fireBug zjistím jen to, že ty požadavky odcházejí se spožděním – neměl by jste tedy prosím někdo nápad kde hledat?

Děkuji

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Nápad by byl. Problém je v používání SESSION. Je to kvůli zachování thread-safe. Hned jak víš, že do SESSION už nebudeš nic ukládat, stačí zavolat Environment::getSession()->close();https://api.nette.org/…Session.html#…

Editoval honzakuchar (15. 3. 2010 15:33)

tomas.lang
Člen | 53
+
0
-

honzakuchar: bezva, díky moc :-)

Jen jsem teď z toho trochu zmatený – jaká je souvislost mezi AJAX requestem a SESSION? (bojím se že mi teď něco uteklo)