DateTime53 a funkce createFromFormat() v PHP 5.2

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Inza
Člen | 330
+
0
-

Tak, mám věcný dotaz:

  1. K čemu je třída DateTime53? Pokud to chápu dobře, tak má nahrazovat třídu DateTime, která je až v PHP5.3 pro PHP5.2?
  2. Konkrétně mám server, kde běží PHP5.2 (a nelze přejít na PHP5.3) a moc by se mi hodilo použít metodu DateTime::createFromFormat(), která ale v PHP5.2 není. Tak jsem tak nějak doufal, že ji třeba ta třída DateTime53 bude mít, ale bohužel nemá.

Tak se chci zeptat, jednak k čemu ta třída vlastně slouží, když mi v PHP5.2 třídu DateTime stejně nahradit neumí? Ona ji ještě nějak rozšiřuje? V API je napsáno že slouží k řešení kompatibility issues mezi PHP5.2 a PHP5.3, ale moc moudrý z toho nejsem.

A dvak, tedy především, se chci zeptat, zda jste někdy vy řešili už podobný problém? (potřebu třídy DateTime a metody createFromFormat() v PHP5.2) Popřípadě jak? Prostě jde o to, že mám string a potřeboval bych z něj udělat DateTime objekt (nebo tedy primárně jej jenom překopat do jiného formátu – a řešit to na úrovni řetězců mi nepřipadá úplně jako way, ale jak to tak pozoruji, tak mi asi nic moc jiného nezbude)…

EDIT: Aha, tak ona ta třída sama je v PHP5.2, ale nemá tam tu metodu co potřebuju…

Editoval Inza (13. 3. 2010 21:29)

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

DateTime53 opravuje bug té třídy z PHP 5.2, kdy při serializaci dokázala shodit celý server, či tak něco :)

https://github.com/…teTime53.php

Inza
Člen | 330
+
0
-

Aha…ale tu metodu jí asi nepřidává, což?