Počítadlo kliknutí na odkaz

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Endrju
Člen | 147
+
0
-

Zdravím!

Existuje v Nette prosím vás něco, co by počítalo počet kliknutí na zvolený odkaz? Chtěl bych u určitých odkazů vědět, kolikrát na ně někdo kliknul (může to být i několikrát ze stejné IP).

Pokud tohle v Nette není, neuvažovali by jste o takové utilitce :)? Nebo nevíte někdo jak tohle udělat v Nette? (věřím, že určitě to někdo z vás už řešil).

Děkuji mockrát!

Lopata
Člen | 139
+
0
-

Endrju napsal(a):

Co takhle místo do cílové destinace odkázat na místo, kde si klik uložíš do db a pak přesměrovat…?
Ještě by to šlo v cílové destinaci filtrovat podle hlavičky Referer, ale to nejde pokud odkazuješ někam pryč.

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

A co využít Google Analytics? To je daleko mocnější nástroj. Pokud nechceš GA, tak… chceš počítat jen kliky uvnitř aplikace? To bych pak dal do metody startup BasePresenteru zavolání modelu, které přidá záznam do DB.

Pokud chceš počítat kliky i mimo aplikaci, tak asi jedině nějakým javascriptem/AJAXem.

Endrju
Člen | 147
+
0
-

Ondro, prave ze potrebuju zaznamenavat kliknuti, ktera odkazuji na konkretni adresy (pro sponzory, aby jsi byl vice v obraze) a ty odkazy samorejme smeruji mimo aplikaci, ale vim presne o jake odkazy jde a potrebuju vedet kolikrat se z meho weu na ten a ten odkaz kliknulo.

Google Analytics me napdnulo, ale nepracoval jsem s tim a tak nevim jak to ovladat a nastavit aby to delalo presne to co potrebuju..

Radeji bych to ale resil interne ukladanim zaznamu do DB. Tohle jsem ale prave nikdy nedelal (nebylo potreba), a tak nez to vymyslet sam bych radeji vyuzil vasich zkusenosti s tim, jak se to da resit. Uvital bych kdyby jste se trochu rozepsali, protoze to co pise Lopata mi sice neco rika, ale nevedel bych jak to udelat.

Dekuji :)

Lopata
Člen | 139
+
0
-

Já bych se tedy přikláněl k učení se Google Analytics; Ondra má pravdu. Obě řešení jsou časově přibližně stejně náročná, akorát Analytics jsou znalost na doživotí… ;-)

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Aha, tak můžeš udělat nějakou action Presenteru, který jako parametr předáš link, v té action se to zapíše do DB a nějakým vhodným HTTP kódem se to přesměruje na tu URL… To se dělá celkem běžně :)

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Endrju > nie je moc vhodne aby aplikacia pri kazdom zobrazeni stranky vykonala INSERT nad databazou. Toto moze pri vacsej navstevnosti vyrazne spomalit celu aplikaciu. GA je omnoho lepsie riesenie, lebo sa ten INSERT presunie (deleguje) na servery Google.