Double formulář

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Saavikam
Člen | 17
+
0
-

Dobrý den,

začínám s Nette a dělám teď admin stránky. Mám dvě otázky:

  1. Moc jsem nepochopila jak jsou v Nette odlišeny webové a admin stránky? Stačí různé adresáře? A je nějaké doporučené jméno těchto adresářů?
  2. Jde udělat něco podobného jako: "":http://www.web-andrea.cz/…ble_form.jpg

Předem děkuji za ochotu

Andrea

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Ahoj

  1. k tomu slouží moduly (nástřel zde: https://forum.nette.org/…uktura-routy?…)
  2. v nette tohle není, je to dost specifická záležitost. Ale šlo by to asi vytvořením vlastního formulářového prvku.. Na to chce ale nějaké znalosti, jak fungují. Čili pročíst dokumentaci (a API)
Saavikam
Člen | 17
+
0
-

Děkuji

toka
Člen | 253
+
0
-

redhead napsal(a):

Ahoj

  1. k tomu slouží moduly (nástřel zde: https://forum.nette.org/…uktura-routy?…)
  2. v nette tohle není, je to dost specifická záležitost. Ale šlo by to asi vytvořením vlastního formulářového prvku.. Na to chce ale nějaké znalosti, jak fungují. Čili pročíst dokumentaci (a API)

ad #2) dva selecty s povoleným multiselectem a jQuery – to by asi šlo :-)

Panda
Člen | 569
+
0
-

Musí být 3 selecty – dva uvidí klient a jeden bude skrytý. Ono totiž nestačí, aby v selectu ta položka byla, ona musí být navíc vybraná a kdyby uživatel viděl takhle 2 selecty, tak ho už nenapadne tu položku vybrat. Proto ten původní skrytý, kde ty položky budou vždy vybrané.

Jinak celé to půjde řešit v JavaScriptu, v Nette bude akorát potřeba přiřadit multiselectu třídu. Když si dnes najdu čas, tak tu komponentu klidně napíšu.

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Panda napsal(a):

Musí být 3 selecty – dva uvidí klient a jeden bude skrytý. Ono totiž nestačí, aby v selectu ta položka byla, ona musí být navíc vybraná a kdyby uživatel viděl takhle 2 selecty, tak ho už nenapadne tu položku vybrat. Proto ten původní skrytý, kde ty položky budou vždy vybrané.

Jinak celé to půjde řešit v JavaScriptu, v Nette bude akorát potřeba přiřadit multiselectu třídu. Když si dnes najdu čas, tak tu komponentu klidně napíšu.

Jak říkáš. Není to vlastně ani záležitost Nette.

Panda
Člen | 569
+
0
-

Takže takový první nástřel by byl zde: multiselect-dual-list.zip, demo. Název mě teď večer lepší nenapadl. :-)

Používá to jQuery.ui.sortable, ale u toho JavaScriptu je jedno, co na to navěsíte.

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Panda napsal(a):

Takže takový první nástřel by byl zde: multiselect-dual-list.zip, demo. Název mě teď večer lepší nenapadl. :-)

Používá to jQuery.ui.sortable, ale u toho JavaScriptu je jedno, co na to navěsíte.

Vypadá to fakt perfektně!

//EDIT: Nechceš to přidat do extras? :)

Editoval honzakuchar (5. 3. 2010 10:26)

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Vypadá to dobře, jen taková kosmetická (aspoň pro mě), spíš sem zvyklí na to, že cílový list je vpravo od toho výběrového.. Trochu mi to trvalo než jsem na to přišel :)

Saavikam
Člen | 17
+
0
-

To: Panda, super. To je fakt skvělé, moc děkuji s Nette začínám a tohle forum je bezva a funkční.

Ještě jednou díky