Komponenty ve snippetu se nerenderují při AJAXu

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Panda
Člen | 569
+
0
-

Zdravím všechny,
v souvislosti s tvorbou tutoriálu Návštěvní kniha využívající AJAX jsem narazil na problém s „novými snippety“ v Nette 1.0-dev, f03af88. Při jejich použití se u AJAXových požadavků nerenderují komponenty ve snippetech, i když komponenty samy neobsahují žádné snippety.

Problém demonstruje následující verze knihy hostů: ajax-guestbook-bug.zip. Po přepnutí na jinou stránku oba stránkovače zmizí, použit je neupravený VisualPaginator.

Po troše krokování jsem dospěl k závěru, že hlavním kamenem úrazu bude nastavené SnippetHelper::$outputAllowed na FALSE, které znemožní šablonám komponent v renderování. Zkusil jsem tedy napsat jednoduchý patch, který by toto chování měl opravit: Nette-Templates-LatteMacros.fix.zip. Archiv obsahuje patch i opravenou třídu. Po úpravě již stránkovače nezmizí a vše je, zdá se, použitelné.

Máte někdo možnost patch zkusit, jestli tam není nějaký zádrhel?

Acnnair
Člen | 34
+
0
-

Skúsil som to a všetko vyzerá že ide tak ako má. Prekreslí sa pekne celý snippet aj s controlom paginatora. :-)
Edit: samozrejme s patchom, bez neho nie

Editoval Acnnair (2. 3. 2010 19:39)

lkrocek
Člen | 3
+
0
-

Vyzkousel jsem 1.0-dev a pri pokusu o prvni ajaxovou komponentu jsem postupoval podle tutorialu knihy navstev s tim rozdilem ze mam prihlasovaci formular. Pres XHR se mi porad vraci {„state“:[]} ale s vypnutym JS to projde v poradku, pri tom XHR se zpracuje co ma ale zda se ze to nedojde do sablony, nevim jestli to s timto souvisi ale uz jsem prosel snad vsechna temata tady na foru a nic podobneho jsem nenasel