Obarvení textu v TextArea

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
lumen
Člen | 32
+
0
-

Ahoj, mám v řetězci uložen obsah logovacího souboru a chtěl bych jej uživateli na webu zobrazit s tím, že by se obarvila všechny slova obsahující „error“. Dá se na to použí TextArea? Nebo nějaký extra „zobrazovač“?

Díky

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Co to má společného s Nette? TextArea obarvovat neumí, vypiš to do nějakého divu.

toka
Člen | 253
+
0
-

Regulárním výrazem. Všechny výskyty error obalíš tak, aby se zobrazovaly zeleně. Pokud na ukázku použiji inline styl, tak aby jsi dostal ...<span style='color: #00ff00'>error</span>.... A pak je jedno, kam obsah vypíšeš, třeba do nějakého DIVu. Pokud bys chtěl jinam, tak iframe, nezapomeň na debugMode (jestli se nepletu v názvu vlastnosti), aby se daly reprezentovat HTML značky.

EDIT: Pravopisná chybka :-)

Editoval toka (25. 2. 2010 8:59)

lumen
Člen | 32
+
0
-

Jan Tvrdík napsal(a):

Co to má společného s Nette?

To já právě nevím jestli to má nebo nemá něco společného s Nette. Právě proto se ptám. Nejsem „webař“ a v Nette dělám teď krátce.

Jinak to s tím DIVem řešení je. A za radu děkuji. Výhodu použití komponenty ve stylu TextArea jsem právě viděl v tom, že si přesně vymezím velikost a komponenta sama dodá (v případě potřeba) scrollbary.

Trochu jsem čekal odpověd ve stylu: stačí si podědit TextArea a nastavit…, nebo stáhni si hotovou komponentu XY, která umí syntax highlighting..

Zkusím to teda tím DIVem…

Editoval lumen (25. 2. 2010 8:55)

Jod
Člen | 701
+
0
-

Nastav divu velkosť a overflow: auto | scroll a budeš mať scrollbary aj u neho ;)

Aj keby si si stiahol syntax highlighting komponentu, error nieje žiadna syntax ;) .

Skôr by som čakal, že si to napíšeš do gúúglu, vyhodilo mi to aspon šesťciferný počet výsledkov, napr: http://www.jquery.info/spip.php?… , prípadne v php to máš ešte jednoduchšie cez jednoduchý str_replace, či preg.