logika aplikace

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Mortaelth
Člen | 24
+
0
-

Zdravím, s Nette začínám, tvořím první web a mám trochu problém.

Jestlize chci zobrazit vsechny produkty, ktere patri do podkategorie s ID=neco (tzn. url: …/category/subcategory/id), nevim jak logicky strukturovat aplikaci.
Mám CategoryPresenter a sablomu category.phtml, kde se vypisuji kategorie. Kliknu na nejakou kategorii a spravne se vypisi podkategorie. Ted ale nevim, jak zaridit, aby se pri kliknuti na podkategorii vypsaly produkty. Mám to udelane jako prikaz, takze {link zobrazProdukty!, id}, coz me presmeruje na category/subcategory/?idKat=1&do=zobrazitProdukty.
Je toto reseni logicky spravne (reseni prikazem! )? A jak se pote presmeruji na category/subcategory/1 ?

Díky

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Není, ty to směruješ na signál, což je handle* metoda. Použij {link zobrazProdukty, $id}, což je metoda renderZobrazProdukty($id) + šablona Category/zobrazProdukty.phtml.

Mortaelth
Člen | 24
+
0
-

a co kdyz chci udrzet strukturu url Category/subcategory/ID ?

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

No to udržíš, to záleží akorát na routách, jak je máš udělané :)

Mortaelth
Člen | 24
+
0
-

a kdyz mam tedy route nastaveny na

<?php
new Route('<presenter>/<action>/<id>', array(
	'presenter' => 'Homepage',
	'action' => 'default',
	'id' => NULL
));
?>

jak bych ho mel upravit? Chci tedy presmerovat z „Category/zobrazProdukty“ na „Category/subcategory/id“ ? Mám tam dát natvrdo nějaký regulární výraz, který mi to převede?