Case sensitive v nazvech presenteru

grovik
Člen | 54
+
0
-

Narazil jsem na zvláštní chování.

v Latte šabloně mám "{link user:profil}":null
To by bylo v pohodě, jenže.

Přesunul jsem kontejnery (Docker) na server pro testování a dostal jsem chybu:
Invalid link: Cannot load presenter , class was not found.
Ten stejný kontejner na localhostu a tam žádná chyba.

presenter se jmenuje UserPresenter.php
Chvíli jsem se v tom vrtal a hledal kde to padá protože chyba vyskakovala dost podivně jako User Warning.
Nakonec jsem testoval chování na dvou presenterech HomePresenter.php a UserPresenter.php

Na serveru běžící docker přestal psát chybu když jsem upravil odkaz takto: {link User:profil} co je, ale zajímavé u {link home:news} je mu to jedno. Co je horší na lokálním Dockeru je mu to jedno taky tam normálně funguje {link user:profil}.

Procházel jsem teď kód a hledal jsem jestli se to ještě někde nechová podobně a nikde jsem na to nenarazil tváří se to jako že je mu to jedno.
Setkal se s tím někdo? Jaké chování je správné?

Editoval grovik (20. 4. 3:51)

Kalfi
Člen | 11
+
0
-

Ahoj, pokud doma používáš windows a testovací server běží na linuxu, mohl by být problém někde zde: "":https://learn.microsoft.com/…-sensitivity#… . Nette provozuji jak na IIS pod windows server, tak pod linuxem a velká a malá písmena bývají problém. Stejně tak při provozu MySQL, pokud si nehlídám velká a malá písmena, tak při převodu DB z windows na linux může být problém.

grovik
Člen | 54
+
0
-

Já používám Docker, takže technicky to jede všude na linuxu. Ale divné je, je že doma jsem problém neměl a po nahrátí na server ano. :-/.
Prostě mě to překvapilo.
Jakože chápu, že pod linuxem je Home a home něco jiného.
Teď jsem na to narazil a na takové divné chování. Jakože prostě budu dál zkoušet. Proč to někdy je někdy ne.
Napadlo teď jak to píšu, že by to mohlo souviset, s přihlašováním. Nejsem si jistý, ale objevuje se to v situacích, kde se pracuje s proměnnou $user.

Editoval grovik (30. 4. 12:57)

mystik
Člen | 292
+
0
-

Pokud mas do dockeru nasdilene zdrojaky z windows tak se to chova jako na windows, protoze ty soubory realne jsou na filesystemu windows ktery je case insensitive