Jeden formulár viackrát

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
JakubJarabica
Gold Partner | 184
+
0
-

Zdravím,
miesto rozpísavania toho čo potrebujem to ukážem na príklade – komentovanie statusov na Facebooku. Čiže potrebujem spraviť jeden formulár, ktorému dynamicky(ideálne nejakým volaním widgetu pridajForm $kamId) pridelím príslušné ID, voči ktorému bude do DB pridávať príslušné položky. Ako to (čo najjednoduchšie) spraviť?
Najradšej by som mal len jednu metódu na spracovanie formulára, ktorá cez getValues vytiahne aj konkrétne ID(čo by mohol byť hidden input).
Prakticky mi stačí vytvoriť jeden form, naklonovať ho potrebný počet krát a predvyplniť premennými zo šablóny. Neviem ako ho naklonovať n-krát a taktiež mu nastaviť (nejako zo šablóny..?) potrebnú value hidden fieldu.

Ako by ste na to šli vy? :)

Edit: Skoro mi to funguje, no nedostanem sa k tomu touto cestou:

<?php
{?$control['pridatForm']['id']->value = $row->id}
?>

Nakoľko toto síce dynamicky nastaví editačné ID tak, ako potrebujem, no formulár má stále rovnaké ID, čo jednak nie je dobré pre validitu a druhé pre generovanie JS validácie, nakoľko to po mne chce, aby som vyplnil všetky formuláre.

Editoval JAM3SoN (14. 2. 2010 2:07)

despiq
Člen | 320
+
0
-

hledej zde na foru, reseno nekolikrat

JakubJarabica
Gold Partner | 184
+
0
-

Poprosím linky na vlákna. Skúšal som clone form, klonovani formularu ale nenašiel som nič použiteľné :(

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

Mrkni sem.