náčtení jiné stránky – „Poskakování stránky“

vlkodlak
Člen | 160
+
0
-

Ahoj ve spolek,

Vytvářím stránku a všiml jsem si jedné nehezké věci co se mi nelibí a tak přicházím se zeptat na best practice.

Stránka se mi načte za 117,7ms, komunikace s databázi za 2 ms, linkuji všeho všudy 2,9Mb externích souboru … vše bych řekl v rámci normálu, ale po každém kliku na menu (interní odkaz se mi stránka výrazně vizuálně problikne) použil jsem cache a ajax … stálé to tam je … strejda google mně „nasměroval“ na tyto odkazy Poskakování stránky, preloader web stránky a podobné.

Líbilo by se mi: něco jako na pozadí načíst novou, chtěnou, stránku a pak jen zaměnit se stávající.

Obsah na stránkách je v 80% statický

mystik
Člen | 292
+
+2
-

Pokud ti to delaji i AJAX requesty tak je to divne. Urcite ti ten AJAX funguje.

Obecne bych se zameril na prvky, ktere dodatecne meni velikost (treba obrazky apod). Tem je potreba dat pevnou velikost aby se stranka nemusela prekreslit po jejich donacteni.

Taky to muze delat nejaky JS, kteru udela do stranky zasah.

Dalsi problem muze byt mizeni a objevovani scrollbaru.

Mel bys odkaz, kde to jde videt?

vlkodlak
Člen | 160
+
0
-

@mystik Promiň, protože, provádím vývoj na lokále, „nebyl“ jsem připraven na tvou prosbu. Nic méně zprovozni jsem podobu toho co se mi nelibí a zároveň jsem si pravděpodobně odpověděl si sám na svou otázku, prosím, potvrď či vyvrať.

Na tomto odkaze http://www.vlkodlak.com/cs/about-us vidíš stránku, která má dvě pod menu „pro uchazeče“ a „o nás“ pokud budeš jen klikat na „pro uchazeče“ žádné cuknuti neuvidíš pokud „o nás“ již ano a to je to co bych rád eliminoval … rozdíl je v tom, že v prvním případe načítaní probíhá přímo latte ze standartního adresáře pro šablony, ale v druhém případe s nalezením a podhozením šablony ve správné jazykové mutaci pomoci … $this->template->setFile

Editoval vlkodlak (10. 9. 2023 21:31)

vlkodlak
Člen | 160
+
0
-

@mystik existuje nástroj / technický postup který umí jednoduše a pohodlně nakěšovat šablony a překlady?

Editoval vlkodlak (24. 8. 2023 17:31)

vlkodlak
Člen | 160
+
0
-

@mystik na konec k vyreseni pomohlo prace s css zobrazeni skrolovaciho posuvniku a definice velikosti hlavicky stranky

html {
    overflow: -moz-scrollbars-vertical;
    overflow-y: scroll;
}
head{
    height: 152px;
}