Ublaboo DataGrid – jak se dostat k nastaveným filtrům

santara
Člen | 5
+
0
-

Dobrý den,
prosím o radu. Mám toolbar tlačítka, která by měla přidat k aktuálním filtrům nějaké další filtry. Ale nedaří se mi dostat k filtrům, které má datagrid nastavené. Např. $grid->getFilter(‚xy‘) mi vrací filtr, ale value je null, přestože vidím, že je tam nastavená. Zkoušela jsem i vypsat session, ale to vrací pořád null. Taky si vytáhnout parametry z url, což funguje při tvrdém reloadu stránky, při nastavení filtru a ajaxovém reloadu se $httpRequest->getQuery() nezmění.
Díky

ZahorskyJan
Člen | 55
+
+2
-

Zrovna nedávno jsme to řešili a musí to být kombinace všech tří přístupů, podle toho jaký je zrovna relevantní.

Pokud je požadavek ajaxový, musí se číst z request data z post. Pokud není, tak data z get. Pokud je zapnutý rememberState v gridu, tak ze session. Tu číst ale až jako poslední, jinak při filtrování bude efekt zpožděný o jeden požadavek.

Celé je to zabalené do komplikace cesty k datům, aby byl správně sestavený section name pro session, název klíče pro get a jaká data pro post. Takže to nejde udělat jednoduše úplně obecně, ale musí se to přizůsobit trochu místu použití té komponenty.