Nette na IIS – problém s načítáním css, images, js

vmrosti
Člen | 6
+
0
-

Ahoj,
začínám s nette a snažím se tu vytvořit malou aplikaci se zobrazováním dat z databáze. Bohužel jsem na úplném začátku a trochu zápasím s načítáním css stylů a obrázků.
Aplikace běží na IIS serveru který má aktuálně nastavenou cestu do C:\inetpub\wwwroot
Bohužel ikdyž mi po zadání url aplikace pravděpodobně běží (zobrazí se mi menu a title) tak se mi nenačítají css styly a obrázky. Kontroloval jsem oprávnění pro složky jak wwwroot tak i pro jejich podsložky, na IIS mám nastavené zobrazování statického obsahu i autentifikaci pro anonym nastavený na aplication pool identity (vše co jsem našel na různých fórech) a už mi došly nápady.
css je v layout.latte voláno v linku:

<link rel="stylesheet" href="{$basePath}/css/style.css">

Styly i obrázky jsou všechny ve složce www/ * tam jsou složky css pro styly a images pro obrázky
Jelikož je to IIS tak sice ve složce wwwroot je htaccess ale IIS pracuje s web.config který vypadá takto (snad je správně):

```php
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<configuration>
    <system.webServer>
        <directoryBrowse enabled="true" />
        <rewrite>
            <rules>
                <rule name="presun">
                    <match url=".*" />
                    <action type="Rewrite" url="/www/" />
                </rule>
            </rules>
        </rewrite>
    </system.webServer>
</configuration>
```

Může mi někdo poradit co ještě změnit, nastavit, předělat aby mi to začalo načítat i obrázky a css včetně js?
Moc děkuju předem za jakékoliv rady.

EDIT 1:
Tak se mi to nakonec po tolika dnech podařilo. Kdyby to někdy někdo řešil tak mně se to povedlo na IIS zprovoznit tím, že jsem na IIS musel nastavit root místo do wwwroot tak přímo do složky www mé aplikace a použít u anonymní authentifikace nastavení Application pool identity. Poté už to bere jak css, js i obrázky

Editoval vmrosti (22. 4. 2022 8:26)

Terka04
Člen | 44
+
0
-

Ahoj,
otevři si web v prohlížeci a podívej se do zdroje (Ctrl+U). Kam ti css a js odkazuje? Jde odkaz na soubory otevřít?

vmrosti
Člen | 6
+
0
-

Terka04 napsal(a):

Ahoj,
otevři si web v prohlížeci a podívej se do zdroje (Ctrl+U). Kam ti css a js odkazuje? Jde odkaz na soubory otevřít?

No povedlo se mi to viz. edit výše nechápu ale proč… Pokud mám na IIS nastaven pro root složku wwwroot ve které je celá aplikace a nastavím si cestu {$basePath}/www/css/style.css" tak by to přeci mělo fungovat ne? Právě, že mi sobory otevřít nešly ve zdroji. Nechápu proč musím mít nastaven root přímo do složky www, přeci pro web by mi mělo stačit, když ve web.config nastavím redirect do této složky ale pro zviditelnění css by to být problém neměl pokud použiju správnou adresaci. Nebo se pletu?