Pomalé načítání na serveru

netusipt
Člen | 5
+
0
-

Dobrý den,
nahrál jsem svou Nette aplikaci na produkční server. Její běh je nyní mnohem pomalejší než na localhostu. Nevím, kde může být chyba. Tracy ukazuje 850 ms, kdyžto na localu jen 300 ms. Půl sekundy by se dalo ještě překousnout, ale web se reálně načítá mnohem déle. Dle Chromu se načte až za 18s. Na localhostu se celá stránka načte za 1,5 sekundy.

Nevíte, kde by mohl být problém?

pux
Člen | 14
+
0
-

Co konkrétně ti Chrome ukazuje, že se načítá 18s? V záložce Network v DevTools najdeš kompletní vodopád, můžou to být klidně nějaké jiné (externí) zdroje. Hádám, že to, co ukazuje Tracy, je zpracování PHP části a odeslání odpovědi ze serveru. To, co ukazují Chrome DevTools je další načítání na straně klienta.

netusipt
Člen | 5
+
0
-

Posílám screenshot ze záložky network:
https://ibb.co/vXKdFQ1
18,25s se stahuje kontent. Čas na načítání JS je zanedbatelný.

Na stránce mám hodně obrázků. Chápu, že z toho důvodu se bude web načítat o něco pomaleji. Nerozumím ale tomu, že se stejná aplikace s identickou databází chová jinak na localu a v produkci. Nemůže být problém v nastavení webserveru? Jedná se o školní kontejnery.

Nejprve jsem zjistil, že byla vypnuta OPcache, tak jsem kontaktoval administrátora, jestli by mi jí mohl zapnout. Stalo se, ale rychlost načítání se nezlepšila.

Gappa
Nette Blogger | 199
+
0
-

Na první pohled je tam podezřelá velikost generovaného HTML – 6,5 MB je fakt hafo.
To je tam opravdu tolik obsahu?