Popisky k formulářům

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Kenn
Člen | 110
+
0
-

Poslední dobou docela často pracuji s formuláři v Nette a zatím se mi nestalo, že bych použil základní renderer. U kontaktních, objednacích a podobných rozsáhlejších formulářů je vždy třeba přidat k poli nějaký popisek (zadejte tel. číslo ve formátu +420xxxxxxxxx apod.) a kvůli takových popisků pak musím celý formulář renderovat ručně v šabloně.

(jasně, zadám podmínku, která jiný formát čísla nepustí, ale to uživatele otravuje a zákazníkovi se nelíbí)

Nešlo by k formulářům přidat něco jako addDesc(‚popisek‘)? Funkce by vypsala poznámku malým písmem pod řádek s formulářovým prvkem a nemuselo by se tak kvůli popiskům ručně renderovat.

Popřípadě mě opravte, jestli už něco takového existuje :)

Proki
Člen | 66
+
0
-
<?php
$form->addText('phone', 'Telefon:')
     ->setOption('description', '+420xxxxxxxxx');
?>
Kenn
Člen | 110
+
0
-

Oh děkuji moc

iguana007
Člen | 970
+
0
-

Já zobrazuju vedle formulářového prvku obrázek/ikonku po které se na nájezd zobrazí tooltip, kód vypadá potom takto:

$this->addText('article_name',_('Nadpis'), null, 255)
        ->setOption('description', /*Nette\Web\*/Html::el('img')
                ->class('help')
                ->src(Environment::getVariable('baseUri').'images/help.gif')
                ->alt(_('Nadpis článku, ze kterého se vygeneruje i URL článku (odstraněním diakritiky a speciálních znaků + mezery se nahradí pomlčkami).')));

igi