Datagrid, vlasttní sloupeček

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
elektricman
Člen | 29
+
0
-

Zdravím,

Situace je asi taková to … v Databázi mám uloženo rodné číslo, ze kterého se dá lehce zjisti Datum narození i pohlaví (muž/žena).

Potřeboval bych vědět jak nejjednodušejc vrazit všechny tyhle tři sloupce (rč., věk, fatum narození) vrazit do DataGridu, ale aby to nemuseli být sloupce i v MySQL.

Jde to nějakou callbackovou funkcí, nebo je lepší tyhle data mít i v databázi ?

Díky

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

Pokud by to neuměl DataGrid, tak lze dobře využít v DB view.

romansklenar
Člen | 655
+
0
-

Jak říká Martin, buď pohledem, nebo nebo dotazem, který bude podobný tomu pohledu nebo zajistit aby datasource obsahoval dostatečné množství aliasů toho sloupce a pak na ně pustit callbacky a zpracovat si je do požadovaného formátu.

elektricman
Člen | 29
+
0
-

Joo, to bude asi nejlepší … vzít ten sloupec prostě z MySQL třikrát pod jiným názvem, a každej nějak callbeckem zpracovat.

Ok, to bude ono :)

blacksun
Člen | 177
+
0
-

Volil bych cestu view, jak už tu padlo, případně sql dotazu pro datasource tak, aby se data zpracovala v db… při dobře napsaném dotazu je databáze málokdy vrátí zpracované pomaleji než při zpracování v php.

cavalier
Člen | 8
+
0
-

Zdravím, musím pochválit tento super doplněk, který neskutečně usnadní práci. Mám dotaz, potřebuji ve sloupečku zobrazovat celý text, který je uložen v DB. Nyní se mi zobrazuje jen část textu ukončená třemi tečkami… Potřeboval bych toto chování vypnout.

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

V datagridu je na to někde proměnná. https://forum.nette.org/…iewtopic.php?… Nastavuje se to na sloupečku.

cavalier
Člen | 8
+
0
-

Snažil jsem se trošku pochopit ukázku z výše uvedeného odkazu, ale nevím jak na to. Do jaké metody vložit to text … maxLength, aby se zobrazoval celý text.

<?php
$grid->addColumn('note', 'Poznámka')->addFilter();
?>
despiq
Člen | 320
+
0
-
<?php
$grid->addColumn('contactLastName', 'Kontaktní osoba', 30); // ořež text delší než 30 znaků
?>