Jazykové konstanty a jejich dohledatelnost

breakpoint
Člen | 4
+
0
-

Zdravíčko,

je mi úplně proti srsti psát do kódu jakoukoliv českou frázi, zkrátka inline text. Od toho se nabízí jazykové konstanty právě do kódu. Má to ovšem jednu nevýhodu a to je dohledatelnost překladu.

Proto mě zajímá – dá se nějak v IDE zařídit, aby mi to například po najetí na konstantu zobrazilo někam, např. do tooltipu překlad? Dá se tohle nějak pěkně vyřešit?

STOP Inline textům v kódu! :-)

Předem děkuji a budu se těšit na konstruktivní odpovědi.

dakur
Člen | 493
+
0
-

@breakpoint Co myslíš inline textem? Názvy proměnných, hodnoty proměnných, text na výstup nebo ještě něco jiného?

breakpoint
Člen | 4
+
0
-

Např.

{block content}
	Captcha Vám usnadní život.
	{control recaptcha}
{/block}

vs.

{block content}
	{_ui.wizard.infoAboutCaptcha}
	{control recaptcha}
{/block}

První příklad je inline text. Druhý příklad je OK – akorát nevím, jak efektivně (rychle) dozjistit překlad, než se podívám např. do slovníku (souboru). Je to jen ilustrační příklad. Chápeme se?

Editoval breakpoint (11. 9. 2020 15:58)

dakur
Člen | 493
+
0
-

@breakpoint 👍

Já to v PhpStormu dělám tak, že kliknu třeba někam do slova infoAboutCaptcha, zmáčknu Ctrl+W (jednou nebo víckrát podle toho, jak moc je to třeba), což mi označí celé slovo, pak Ctrl+Shift+F, což mi označené slovo/spojení vyhledá v projektu. Rovnou to ukazuje i náhledy výskytu, takže je tam vidět, jaký text je tím definovaný. Docela mi to tak stačí. Obávám se, že aby to bylo v tooltipu, musel by na to být do IDE nějaký plugin, což asi není.