Scanování složky umístění na externím úložišti

martin_H
Člen | 32
+
0
-

Ahoj, mám úložiště Synology, na kterém mám uložené soubory, které bych chtěl zobrazit v tabulce na webu. Jak v nette přistupovat k souborům mimo server. Zkoušel jsem Finder ale ten to asi nezvládá.

lookass
Člen | 53
+
0
-

martin_H napsal(a):

Ahoj, mám úložiště Synology, na kterém mám uložené soubory, které bych chtěl zobrazit v tabulce na webu. Jak v nette přistupovat k souborům mimo server. Zkoušel jsem Finder ale ten to asi nezvládá.

Ahoj, řekl bych, že není jiná cesta než jako bez Nette. FTP

Jan Endel
Člen | 1016
+
+2
-

Otázkou je, jak moc máš daný webserver ve své moci, taky nad čím běží. Třeba v linuxu by to teoreticky šlo přimountovat k webu aby s tím šlo pracovat i takto.

martin_H
Člen | 32
+
0
-

lookass napsal(a):

martin_H napsal(a):

Ahoj, mám úložiště Synology, na kterém mám uložené soubory, které bych chtěl zobrazit v tabulce na webu. Jak v nette přistupovat k souborům mimo server. Zkoušel jsem Finder ale ten to asi nezvládá.

Ahoj, řekl bych, že není jiná cesta než jako bez Nette. FTP

můžeš to trošku víc rozvést? Co tím myslíš FTP? Procházet složky a soubory na úložišti můžu normálně v průzkumníku jako sítový disk. Jde mi o to načíst strukturu do tabulky na web.

Editoval martin_H (25. 6. 2020 9:27)

martin_H
Člen | 32
+
0
-

Jan Endel napsal(a):

Otázkou je, jak moc máš daný webserver ve své moci, taky nad čím běží. Třeba v linuxu by to teoreticky šlo přimountovat k webu aby s tím šlo pracovat i takto.

Oboje mám plně ve své moci. Jedná se vnitřní síť v podniku.

lookass
Člen | 53
+
0
-

martin_H napsal(a):

lookass napsal(a):

martin_H napsal(a):

Ahoj, mám úložiště Synology, na kterém mám uložené soubory, které bych chtěl zobrazit v tabulce na webu. Jak v nette přistupovat k souborům mimo server. Zkoušel jsem Finder ale ten to asi nezvládá.

Ahoj, řekl bych, že není jiná cesta než jako bez Nette. FTP

můžeš to trošku víc rozvést? Co tím myslíš FTP? Procházet složky a soubory na úložišti můžu normálně v průzkumníku jako sítový disk. Jde mi o to načíst strukturu do tabulky na web.

Promiň za dost pozdní reakci.
Ve firmě to mám udělaný tak, že na Synology mám rozjetý ftp server a z web serveru buď skenuju obsah složky tak, že se standardně připojím z PHP na FTP a na jiném projektu mám souborový systém virtuální v sql a všechna data mám v jedné složce na tom ftp serveru.
Každopádně i já bych prosil @JanEndel o nějaký příklad, jak na to v případě, že mám složku přimountovanou.

n.u.r.v.
Člen | 485
+
+1
-

jelikož synology podporuje web server a tedy php tak je je ještě možnost si udělat na synology nějaké php api které ti např. v json bude vracet výsledky a i ti ty soubory může posílat např pro stažení, jen se musí nastavit asi jiná práva aby php vidělo do zbytku uložiště