Nasazeni Nette projektu na produkci

S_I_M_O_N
Člen | 23
+
0
-

Ahoj,
zajímalo by mě, nebo bych se rád ujistil, o tom co všechno je potřeba udělat při nasazování Nette projektu na produkci (myslím jenom, co udělat s Nette, jak ho je potřeba nakonfigurovat), jestli jsem něco nezapomněl nebo nepřehlédnul.

Udělal jsem si malý průzkum:

Vypnutí Debug Módu

Vím, že v Bootstrapu.php nastavuji nějaké věci, takže třeba zde by asi bylo optimální vypnout Debug Mode, pokud je zapnutý:

<?php
$configurator->setDebugMode(false);
?>

Tracy

Co se Tracy týče, tak se v dokumentaci píše, že tam je nějaká autodetekce produkce, viz https://tracy.nette.org/cs/guide#…

Laděnka proto disponuje autodetekcí prostředí a pokud příklad spustíme na ostrém serveru, chyba se místo zobrazení zaloguje a návštěvník uvidí jen uživatelsky srozumitelnou hlášku:

A to je všechno, nebo je potřeba ještě něco donastavovat (bezpečnost, …)?

Děkuji

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

Na jinym prostredi budes mit i treba jiny adresy na dalsi sluzby/servery – napr. databaze.

Debug rezim by mel byt vypnuty snad vzdy a zapinat ho nejakym zpusobem jen na vyzadani – napr. cookie + ip.

Na jinym prostredi muzes mit taky po ceste proxy servery – takze je taky potreba nastavit, jinak ti nepojede napr. detekce IP klienta nebo prokolu.

S_I_M_O_N
Člen | 23
+
0
-

CZechBoY napsal(a):

Na jinym prostredi budes mit i treba jiny adresy na dalsi sluzby/servery – napr. databaze.

Debug rezim by mel byt vypnuty snad vzdy a zapinat ho nejakym zpusobem jen na vyzadani – napr. cookie + ip.

Na jinym prostredi muzes mit taky po ceste proxy servery – takze je taky potreba nastavit, jinak ti nepojede napr. detekce IP klienta nebo prokolu.

OK, takže co se konfigurace týče, tak by to mělo být připraveno na nasazení už od začátku. (?)

vladimir.biro
Člen | 163
+
+1
-

S_I_M_ON napsal(a):

Ahoj,
zajímalo by mě, nebo bych se rád ujistil, o tom co všechno je potřeba udělat při nasazování Nette projektu na produkci (myslím jenom, co udělat s Nette, jak ho je potřeba nakonfigurovat), jestli jsem něco nezapomněl nebo nepřehlédnul.

Udělal jsem si malý průzkum:

Vypnutí Debug Módu

Vím, že v Bootstrapu.php nastavuji nějaké věci, takže třeba zde by asi bylo optimální vypnout Debug Mode, pokud je zapnutý:

<?php
$configurator->setDebugMode(false);
?>

Tracy

Co se Tracy týče, tak se v dokumentaci píše, že tam je nějaká autodetekce produkce, viz https://tracy.nette.org/cs/guide#…

Laděnka proto disponuje autodetekcí prostředí a pokud příklad spustíme na ostrém serveru, chyba se místo zobrazení zaloguje a návštěvník uvidí jen uživatelsky srozumitelnou hlášku:

A to je všechno, nebo je potřeba ještě něco donastavovat (bezpečnost, …)?

Děkuji

Jediny rozdil medzi vyvojem a produkci by (vzhladem k jednoduchosti nasazovani a uprav) mel byt jen v souboru config/local.neon

Do nej se proto zapisuji pristupy na databazi, ruzne notifikacni emailove adresy, SMTP nastaveni a tak podobne.
Tohle je celkem dulezite i v pripade, ze na projektu pracuje vic lidi, tak jedine misto pro nastavovani veci pro vlastni prostredi by mel byt prave tenhle soubor, aby si jinde vyvojari neprepisovali nejakou cast tak, jak se hodi zrovna jim. Hlavne je tady celkem dobra sance zavest tohle do produkce :)