odhlasenie pri neaktivite

ikoon
Člen | 70
+
0
-

zdravim

chcel by som spravit funkcionalitu, ako maju banky, ze pri neaktivite sa napr po 15minutach zobrazi okno, ze ste boli automaticky odhlaseny. Mam to zatial poriesene tak, ze si pri kazdom requeste poslem snippet s js, kde mu poslem timeout, kedy zobrazi okno. Toto mi funguje dobre, timeout ziskavam z timeoutu nette, takze mi to sedi.

Problem je ale vtedy, ked mam otvorenych viac okien. V jednom neklikam, tam sa mi vyhodi okno s timeoutom ale v skutocnosti som neni odhlaseny, lebo klikam v tej istej session v inom okne.

Rozmyslal som, ze ajaxom pri timeoute zistim, ci som naozaj odhlaseny, ale to nemozem, pretoze by sa mi predlzoval timeout v nette.

Hm?

Polki
Člen | 553
+
-2
-

Co takhle nastavit uživateli namespace do session a ajaxový request na to, jestli byl uživatel odhlášený by se dotazoval na presenter, ve kterém by byl nastavený jiný namespace? Tím pádem by v tom presenteru uživatel nebyl přihlášený, jelikož by šlo o jiný namespace a tím pádem by se tyto dvě session navzájem neovlivnily.

Potom by stačilo vytvořit nějaké sdílené úložiště, například cookies, kde by byl uložený čas poslední návštěvy uživatele v jeho namespace a tedy by jsi věděl, jestli jej máš odhlásit, nebo ne a jestli je odhlášený.