Ukládání souborů a jejich zobrazení v latte

Chuchy
Člen | 77
+
0
-

Ahoj,
vytvořil jsem si přes configu stromovou strukturu, kam chci ukládat soubory

parameters:
    uploadsDir:
        documents: %appDir%/uploads/documents/
        images: %appDir%/uploads/images/
        profiles: %wwwDir%/uploads/profiles/

ukládání funguje perfektně, jenže když chci nějaký soubor/obrázek zobrazit v latte, tak se mi nenačte..
Takže bych se chtěl zeptat, jaké je best practice řešení?

Díky

Mistrfilda
Člen | 76
+
0
-

Ahoj,

tipuji že proměnné z configu si předáváš do nějakého modelu, kde s těmito cestami pracuješ. Je to tak? Jakým způsobem se to poté snažíš zobrazit v latte šabloně? Ukaž část kódu v sabloně.

Mistrfilda
Člen | 76
+
0
-

Jinak pozor, všiml jsem si zme u těch prvních 2 cest používáš %appDir% místo %wwwDir%, čili ve složce která není z prohlížeče dostupná

Chuchy
Člen | 77
+
0
-

Ahoj,

ano, tam je to správně, jsou tam data, která nechci mít dostupná na wwwRootu, ale až za ním a tam si pro ně šahám skriptem.
Nicméně ty co jsou public, tak ty zobrazuju takto

<div class="o-profile__image__file a-margin-r-2" style="background-image: url('{$profilesDir}{$imagePath}')"></div>
Mysteria
Člen | 797
+
0
-

Co ti url('{$profilesDir}{$imagePath}') vygeneruje za URL, když tu stránku zobrazíš v prohlížeči?

Chuchy
Člen | 77
+
0
-
background-image: url('D\:\\wamp64\\www\\test\\project1\\www\/uploads\/profiles\/1-0d1cfe46bbe245d9105453d4caf09a04.PNG')

už vidím problém, v chromu bude zákázáno zobrazovat lokální soubory, bude stejný problém i na linux?

Editoval Chuchy (6. 7. 2019 13:25)

Mysteria
Člen | 797
+
0
-

V tom případě ukládej tu cestu relativně a nebude problém. Mělo by tam být jenom něco jako background: url('/uploads/profiles/image.png'). Respektive správnou cestu zjistíš tak, že když dáš do prohlížeče http://localhost/…es/image.png, tak ti musí zobrazit ten obrázek.

Chuchy
Člen | 77
+
0
-

Jenže, když budu uklídat cestu relativně, tak se mi neuloží správně soubory

parameters:
    uploadsDir:
        documents: /uploads/documents/
        images: /uploads/images/
        profiles: /uploads/profiles/

asi mi spíš jde o to, zdali mám mít uloženy dvě cesty /uploads/profiles/ vs %wwwDir%/uploads/profiles/ a volat jednu v latte a jednu při ukládání

Editoval Chuchy (6. 7. 2019 14:55)