Instalace na produkcni server

strenget
Člen | 6
+
0
-

Dobry den, mam zakoupeny hosting, tam jsem dal svuj web, ktery na localu(xampp) funguje v poradku. Ale na hostingu nefunguje mi routovani, funguje jen hlavni stranka na adresse web/www a dal uz ne, napriklad web/www/sign hlasi chybu The requested URL /SpaceAu/www/sign/ was not found on this server.
Snazil se jsem neco najit na internetu, ale moc tam neni. Pisou ze mam zmenit .htaccess. Ale nevim jak presne.

Dekuji za vasi pomoc.

S pozdravem
Grigoryev Nikita

Petr Parolek
Člen | 455
+
0
-

Něco podobného, co jsem psal před chvílí. Chybu 404 hlásí Tracy nebo webserver?

Milo
Nette Core | 1283
+
0
-

@strenget Jaký webserver, Apache? Není zapnutý mod_rewrite. Nebo Nginx? Tam .htaccess nefunguje. Musí se nakonfigurovat try_files direktiva.

strenget
Člen | 6
+
0
-

ppar napsal(a):

Něco podobného, co jsem psal před chvílí. Chybu 404 hlásí Tracy nebo webserver?

Hlasi web server
Tuto chybu

The requested URL /SpaceAu/www/sign/ was not found on this server.

Apache/2.4.25 (Debian) Server at 88.85.64.176 Port 80

strenget
Člen | 6
+
0
-

Milo napsal(a):

@strenget Jaký webserver, Apache? Není zapnutý mod_rewrite. Nebo Nginx? Tam .htaccess nefunguje. Musí se nakonfigurovat try_files direktiva.

Ano apache, nic jsem nezapinal, jsem v tom novacek.

Milo
Nette Core | 1283
+
0
-

U Apache se cool URL řeší přes mod_rewrite. Tedy každá URL se předá na index.php a ten už si ji zpracuje. Na localhostu Ti to funguje, protože mod_rewrite máš zapnutý a aktivní. Apache musí být také nakonfigurovaný tak, že .htaccess soubory načítá. To buď najdi v konfiguraci webhostingu, nebo se zeptej na jeho supportu.

Apache

AllowOverride all  # povolí .htaccess

.htaccess v aplikaci

RewriteEngine On
...
...

podle https://github.com/…ww/.htaccess