Připojení k Microsoft SQL serveru

vibko
Člen | 43
+
0
-

Dobrý den, moc se v databázích neorientuji.. Je možné se přihlásit z Nette k Microsoft SQL serveru? Například z normální hostingu u forpsi, wedosu nebo jiného poskytovatele?

Pavel Kravčík
Člen | 1180
+
0
-

Řešili jsme u dvou velkých nadnárodních klientů a v obou případech jsme skončili u ODBC.

Milo
Nette Core | 1283
+
0
-

ODBC funguje. Pro PHP 7.1+ existuje PECL rozsireni https://pecl.php.net/package/sqlsrv

vibko
Člen | 43
+
0
-

Děkuji za rychlou odpověď. ODBC se ještě musí nějak stáhnout? Hlásí mi to chybu Call to undefined function odbc_connect()

Milo
Nette Core | 1283
+
0
-

Nemusí. Je záležitostí webhostéra, jaká PHP rozšíření připraví. Lze zjistit z phpinfo()

vibko
Člen | 43
+
0
-

Píši po delší době.. bohužel se mi stále připojení nepodařilo rozjet.. netušíte, v čem by mohl být zadrhel? připojuji se na IP adresu, kde je potom nastaveny forward na sql server.. upřímně si ale nevím rady, jaký port použít.. 1433? Případně vyplnit uživatele? Správce mi tvrdí, že uživatele není potřeba vyplnit..

$connection_string = „DRIVER={SQL Server};SERVER=$server;$port;DATABASE=$database“;
$conn = odbc_connect($connection_string,$user,$pass);
if ($conn) {
echo „Connection established.“;
} else{
die(„Connection could not be established.“);
 }

Milo
Nette Core | 1283
+
0
-

Na port se zeptej správce. Pokud na serveru běží jediná instance SQL Serveru, výchozí TCP port je 1433. Od hostnamu se ale odděluje čárkou, ne obvyklou dvojtečkou. Tedy: example.com,1433

vibko
Člen | 43
+
0
-

super, vyzkouším! díky moc :) Ještě mám problém, že mi nejde na Mac nainstalovat rozšíření ODBC na xampp.. jsem ochotný i zaplatit za jakoukoliv radu nebo pomoc