Více aplikací na jedné doméně – Redis, APCu cachování

Magnus
Člen | 65
+
0
-

Ahoj,

když budu provozovat více Nette aplikací na jedné doméně (každá na vlastní subdoméně), jak je prosím ideální řešit odděleně cachování, když využívám Redis (Kdyby\Redis) a APCu (Doctrine\Common\Cache\ApcuCache)? Aby se nestalo, že jedna aplikace využije cache jiné aplikace, tedy aby na sobě byly nezávislé.

Zkoušel jsem hledat a našel jsem zatím tyto možnosti:
APCu – zde patrně bude stačit využít prefixu dle https://github.com/…Provider.php#L31

Redis – pro každou aplikaci využít jiné číslo databáze (0 – 16). Někde jsem četl i možnosti jako použít jiný port, ale v tomto bohužel nemám přehled a byl bych rád, když byste mi někdo dokázal poradit lépe.

Mockrát děkuji!

h4kuna
Backer | 740
+
0
-

Ten namespace ti bude fungovat i pro redis.

Bude dobré si na to vyrobit nějakou factory která ti zajistí ten namespace a mít ji sdílenou přes všechny aplikace. Pokud jsou to jen tvoje aplikace tak je to dostačující.

Magnus
Člen | 65
+
0
-

Děkuji za odpověď!

Po zkoumání kódu balíčků Kdyby\Doctrine a Kdyby\DoctrineCache jsem zjistil, že si rozšíření nastavují namespace samy podle cesty k adresáři na disku, která je pro každou subdoménu jiná, a tedy i jiný namespace pro každou aplikaci. Díky tomu není potřeba jej nastavovat ručně.