Horizontalni a vertikalni scrolling s fixaci hlavicky pro Ublabloo DataGrid

Honza.Mottl
Člen | 104
+
0
-

v aplikaci pouzivam Ublabloo DataGrid. Zakaznik chtel mit moznost zobrazit velke mnozstvi sloupcu a zaznamu, proto pozadoval:

  • nezalamovat obsah bunek, zobrazit cely obsah bunky na jednom radku
  • vertikalni scrolling s fixaci pozice hlavicky, aby vzdy bylo videt zahlavi sloupce
  • horizontalni scrolling
  • horizontalni scrolling by se nemel tykat pagingu, skupinovych operaci a nastaveni. Nemelo by to cestovat po obrazovce, ale byt porad na stejnem miste

Zkousel jsem zapojit ruzne js komponenty, ale lezly si vzdy s DataGridem do zeli.

Nakonec jsem si to napsal sam. Musel jsem odzrcadlit hlavicku tabulky gridu, paging, skupinove operace a nastaveni do vlastnich elementu. Clicky a stisky klaves se pak zrcadli do skrytych casti DataGridu.

Komponenta reaguje na dosle snippety a podle toho upravuje sirku sloupcu a scrolling.

V parametrech je mozne specifikovat, zda ma grid zabrat zbytek okna do konce nebo zda ma mit pevnou vysku.

Komponenta zvlada vice gridu na strance. V options je mozne nastavit funkci, ktera se zavola pri zmene hlavicky. To je mozne napr. vyuzit pokud je treba dat do filtru naseptavac apod.

Pokud vas to nekoho zajima, tak to najdete na horizontal and vertical scrolling of ublabloo/datagrid

Editoval Honza.Mottl (21. 11. 2018 12:53)

Pavel Kravčík
Člen | 1181
+
0
-

Hezké.

Zajímalo by mně věcí, co s tím dále:

  • Verze Ublaboo je locknutá pro klienta? Aby při aktualizaci DOM struktury nepřestalo něco fungovat
  • Jak se do budoucna počítá se změnami?
  • Dokáže to někdo jiný z vašeho týmu případně dát do kupy či opravit, pokud se objeví bug
Honza.Mottl
Člen | 104
+
0
-

Zajimalo mne jestli takove veci jeste nekoho trapi popr. jestli by to zajimalo autory Ublabloo/Datagridu. Proto jsem to sem dal.

Nejlepsi by bylo, kdyby to bylo podporovano primo v Ublabloo/Datagridu. Pak by odpadlo zrcadleni a implementace by byla by to pomerne jednoducha. A odpadly by problemy kompatibility s budoucimi verzemi.

Cely tym je one man show :) Moc se mi do toho nechtelo, ale zakaznik tak dlouho orodoval, az jsem se do toho nakonec pustil.

Takze k otazkam:

  • je na verzi 5.6. To riziko tam samozrejme je.
  • dal jsem to ven spise jako balonek jak to koho zajima a jestli to zajima autory ublabloo/DataGrid
  • cely tym jsem ja sam
Pavel Kravčík
Člen | 1181
+
0
-

Díky moc za odpovědi. Já bych to asi už řešil vlastní komponentou. Nevím, jestli by u toho vertikálního nestačilo zkusit nějaký hack s nadřazeným rodičem s 200vh.