Nefunkční handle na jednu komponentu při persistentním parametru na druhou

chikeet
Člen | 160
+
0
-

Zdravím,
mám šablonu presenteru a v ní dvě komponenty. První komponenta orderComponent je objednávková, funguje hodně na javascriptu a odesílá data ajaxově POSTem na handle komponenty. Druhá komponenta ordersDatagrid, která byla přidána později, je Ublaboo datagrid, který má persistentní parametr pro řazení.

Problém: po přidání komponenty ordersDatagrid do latte mi v URL visí její persistentní parametr a přestala se zpracovávat data odesílaná komponentou orderComponent (pravděpodobně přestala správně fungovat ta handle).

Není mi jasné, kde přesně se to pokazí (co přesně aplikace při takovém requestu udělá) a jak to pak řešit. Napadá mě, že když má ta první komponenta persistentní parametr, tak se ta handle pak vůbec nezavolá. Uvažuju správně, nebo je to jinak?

Vygenerovaný link: /somepage/detail/13?ordersDatagrid-sort%5Bid%5D=DESC&do=orderComponent-saveOrder

Za nakopnutí nebo vysvětlení, jak to interně funguje, budu ráda.

Aktuálně to řeším (prasácky) tak, že si v komponentě orderComponent vygeneruju odkaz na handle saveOrder!, pak z něj (z toho vygenerovaného řetězce) odstraním všechny parametry kromě té handle a tak ho použiju, ale radši bych nějaké hezké řešení. Persistentní parametr pro řazení z datagridu odstranit nemůžu, protože je v něm přímo zadrátovaný a potřebuju, aby řazení fungovalo.

Editoval chikeet (17. 4. 2018 15:25)