Grid – má smysl používat?

djdaca
Člen | 21
+
+4
-

Zažívám takovou menší programátorskou krizi ale příjde mi že aď si vyberu jakýkoliv datagrid tak se na něj jaho autor za nějaký čas totálně vy***e.

Před pár lety – využíval jsem hezky navrženej Nette Datagrid – dnes už ho snad ani google nenajde. Smůla řekl jsem si tenkrát.
Dnes jsem aktualizoval nette 2.4 a co se nestalo – David odstranil Nette\Object který využíval o5\Grido a i když je na jeho gitu už měsíc udělanej update o5 spí a pro grido už přez 2 roky nenapsal ani čárku.

Tenhle příspěvek jsem ale nenapsal proto abych flusal na o5 – každý autor se má právo kdykoliv na projekt vykašlat bez udání jakéhokoliv důvodu a ano samozřejmě můžu projekt forknout udělat hotfix a dál grido vyvíjet sám nebo downgrade nette.

Trochu se ale nemohu ubránit dojmu že gridy pro nette nemají budoucnost a jestli neposílat jednoduše přez Ajax data do nějaké javascriptové třídy ( DataTables například ) kde se asi jen tak vývoj nezastaví a žádná budoucí změna v nette ho neohrozí.

Co myslíte vy ?

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

Pokud ti vyhovují data tables tak je používej, ne? :-)
To, že knihovny dělají ti lepší a pak přejdou na jiný jazyk/technologii je úplně normální…

GEpic
Člen | 562
+
+1
-

Co si myslím já? Čim tenčí datagrid, tim lepší datagrid. Víceméně ve finále si napíšeš svůj, protože různé modely / repozitáře nebo jak to každej používá a nazývá a podobně píšeš víceméně stejně, takže je pak super když ti automaticky grid vytvoří tabulku / sloupce automaticky filtry / inline edit a podobně. A když máš ten svůj „stack“ pak napsanej tak že podle tabulky se ti vytvoří grid / formuláře a všechno ostatní – je to prostě super – protože nadefinováním databáze máš víceméně tu nejhorší část za sebou – to neustálé psaní všeho dokola.

Editoval GEpic (10. 4. 2018 21:34)