Lokalizace obsahu stránek vs SEO

theacastus
Člen | 81
+
0
-

Zdravím,

mám víceméně teoretickou otázku.

Když lokalizace stránek, například pomocí Kdyby\Translation přidává do URL /en/..., tak vyhldávače jsou dost chytré aby toto zachytili.

Co když, ale chci lokalizovat i obsah, například blog, ale pro každý jazyk (čeština+angličtina) bude mít článek vlastní slug, s tím že když člověk otevře stránku, zobrazí se mu články v daném jazyce dle $locale proměnné z URL. A pokud nějaký článek nebude přeložen, tak tam prostě nebude.

To samé platí pro stránky s vlastním obsahem (trochu zabrousím od blog-systému ke komplexnějšímu CMS), tj. že stránka „O mně“, bude v Čj a bude generovat odkaz /o-mne na základě slugu, zatím co pro Aj „About me“, to bude /en/about-me, dle slugu. S tím že /en/... definuje pouze jazyk statikých textů na stránce, dynamické věci se tahají z DB.

Nebude tahle dualita, snižovat skóre webu u vyhledávačů, na druhou stranu stránky „O mně“ a „About me“, sice říkají to stejné, ale v jiném jazyce, takže by to vyhledávač nemusel poznat :D

Problém je že by mohl indexovat pouze jednu verzi webu v jednom jazyce, protože by URL byla kratší, ale dělají 3 znaky opravdu takový rozdíl ?

Nebo bych měl stránky sjednotit pod jeden slug v URL a zobrazovat stránku podle $locale ?

Moc jsem se o SEO doteď nezajímal, jediné co jsem dělal, byly ONE_WAY routy…

Díky

iguana007
Člen | 970
+
0
-

Podle me by s tim nemel mit problem, kdyz by si to mel tak, jak pises, tj. ruzne URL a i kdyz se bude jednat o stejnou stranku „o me“, tak v kazdem jazyce budou obsahovat jiny text. Kdyz dany clanek nebude prelozen, tak vyhodit 404. Jeste si k tomu vytvor sitemap xml a budes to mit cajk ;)

theacastus
Člen | 81
+
0
-

iguana007 napsal(a):

Podle me by s tim nemel mit problem, kdyz by si to mel tak, jak pises, tj. ruzne URL a i kdyz se bude jednat o stejnou stranku „o me“, tak v kazdem jazyce budou obsahovat jiny text. Kdyz dany clanek nebude prelozen, tak vyhodit 404. Jeste si k tomu vytvor sitemap xml a budes to mit cajk ;)

Díky, sitemap.xml, je někde nějaké RFC nebo nějaké stanoviska co by měla obsahovat?

V různých repozitářích na GitHubu kde má kdo různé nette aplikace jsem koukal do sitemap,
ideální je tedy je generovat přes commandy, kteeré vygenerují soubor sitemap.xml, v %wwwDir% a přes cron to volat, aby byl sitemap aktuální.