Nutnost mazání latte cache po každé změně

jura2.0
Člen | 8
+
0
-

Zdravím,
po 2 měsících bez podobného problémů najednou musím mazat latte cache po každé změně v Latte, jinak se změny neprojeví. Žádné změny, které by to mohly způsobit jsem nedělal, ale posledních pár dní jsem řešil, problémy s FTP a neustálým odpojováním z hostingu (wedos), tak je možné, že problém vznikl při tom. V logu nic není a vše ostatní funguje bez problému
Budu rád za každou radu, ať už se problém vyřeší nebo obejde např. mazáním cache v kódu, ale zatím nic nefungovalo.
Zkoušel jsem třeba toto:

$cache = \Nette\Environment::getCache();
$cache->clean(
[Cache::ALL ⇒ TRUE]);

a toto v config.neon: (přímo z dokumentace https://doc.nette.org/cs/caching#…)

services:
cacheStorage:
create: Nette\Caching\Storages\DevNullStorage

Ale z cache se nic nesmaže a tvoří se dále.

jiri.pudil
Nette Blogger | 1028
+
+2
-

Latte má vlastní cache a není dobrý nápad ji vypínat. Dělá ti to problémy na vývojém prostředí? Při vývoji by se cache měla přegenerovat sama při každé změně (pokud to nevypneš). Na produkci se ale musíš o její smazání postarat sám, ať už tím, že ji smažeš ručně, nebo přidáním do nějakého deploy skriptu.

jura2.0
Člen | 8
+
0
-

Super, nasměroval si mě správným směrem a podařilo se mi to takto v configu

services:
nette.latteFactory:
setup:
 – setAutoRefresh(true)

akorát si nejsem jistý, jestli to tak při ostrém provozu může zůstat. Jinak změny zatím dělám a testuju od začátku přímo na serveru, tak žádný deploy script nepoužívám

jiri.pudil
Nette Blogger | 1028
+
+4
-

akorát si nejsem jistý, jestli to tak při ostrém provozu může zůstat

Bude to mít dopad na výkon, protože při každém požadavku bude Latte u každé šablony sahat na disk pro souborová metadata kvůli ověření, jestli se šablona náhodou nezměnila.

Jinak změny zatím dělám a testuju od začátku přímo na serveru

Mít lokální vývojové prostředí je mnohonásobně pohodlnější a rozjet si ho není nic složitého, existují na to dokonce i hotová řešení :)