Disablování polí na základě checkboxu

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
krystof.k
Člen | 4
+
0
-

Zdravím, s Nette úplně začínám a teď jsem si chtěl ušetřit práci při tvorbě velkého formuláře. Potřebuju, aby se mi na základě zaškrtnutého checkboxu oddisabnulo X polí (přes Javascript). Napsal jsem si tuto funkci

<script>
  function check(from, to) {
    for(i=0; i < to.length; i++) {
      document.getElementById(to[i]).disabled = !(document.getElementById(from).checked)
    }
  }
</script>

Bohužel ale jakmile v Nette definuji setDisabled(), tak se mi k poli začne chovat, že opravdu disablnuté (nekontroluje platnost). Jak na to? diky…

mkoubik
Člen | 728
+
0
-

Já v Nette místo disablování jenom nastavuji classu disabled a pak to disabluju javascriptem, zaroven se to dá nastylovat. Při vypnutém javascriptu jsou všechny prvky automaticky enablované.

krystof.k
Člen | 4
+
0
-

Tak toho se mi bohužel nedaří dosáhnout a stejně mi to přijde jako dost polovičaté řešení. To nejde prostě nějak Nette vsunout disabled bez toho, aniž by ten prvek za disabled považovalo?

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

zakázaná pole se vůbec neposílají z prohlížeče!

krystof.k
Člen | 4
+
0
-

To je mi jasné, mě se ale právě před odesláním Javascriptem oddisablne. Nakonec jsem to musel napsat sám, což bylo úmorné, ale ukázka, co jsem potřeboval je to názorná:

http://nokiamania.mobilmania.cz/vanocni-soutez

Rád bych s Nette nějak začal, ale bohužel jsem ztroskotal na takovémto základu :(

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Bez JS to nefunguje.