Cyklické načtení sloupců v databázi

Webster.K
Člen | 192
+
0
-

Zdravím všechny, mám problém s tabulkou… mám tabulku, která má sloupce id1, id2, id3 atd az buhvi kam… potřeboval bych si udělat cyklus, který tyto sloupce načte. Tím že ve vybraném řádku v každém sloupci je ID nějakého příspěvku, potřeboval bych ho v jiném dotazu načíst, proto ten cyklus… dostal jsem se sem,

->where('id_postu',$post->id$a)

což nefunguje, hodí to hroznej error :D. ten $post->id$a je složen z $a, který se zvyšuje s každým pruchodem cyklem a v $post je uložen vysledek z db ($this->db->table(‚table‘)->where(podminky)) a ted potřebuju vybrat sloupec $post->id1, $post->id2 atd, jak na to?

ali
Člen | 342
+
0
-
->where('id_postu',$post->id . $a)

Nicmene, z toho cos popsal mas spatne navrzene tabulky.

Webster.K
Člen | 192
+
0
-

když tam dám tečku, pořád to hlásí error, to bylo první co jsem zkusil… bohužel tabulku jsem nenavrhoval já :/ dělal to někdo předemnou a ručně psal kod pro 150idecek… kde všechny tyhle věci jsou ručně postupně s číslama +1 :D :D

Mysteria
Člen | 797
+
0
-

Nevím jestli jsem to správně pochopil, ale zkusil bych ->where('id_postu', $post->{id . $a}).

Webster.K
Člen | 192
+
0
-

To hodí: Use of undefined constant id – assumed ‚id‘ vyřešil jsem to tak, že jsem si udělal proměnou $ids = array(1=>$post->id1,$post->id2.....) a takhle až na konec a pak beru $ids[$a], funguje to, sice to vypsání chvilku trvalo, ale pořád lepší mít jeden takhle šílenej řádek než 150× 15 zbytečných řádků

ali
Člen | 342
+
+2
-

Zkus toto:

->where('id_postu', $post->{'id' . $a})

Editoval ali (25. 5. 2017 10:45)

Mysteria
Člen | 797
+
0
-

Pravda, zapomněl jsem na uvozovky. :) @ali to má správně.

Webster.K
Člen | 192
+
0
-

Jop, pecka, tohle funguje, díky :)