Parametr, který nebude vidět v URL

vibko
Člen | 43
+
0
-

Dobrý den, chci se zeptat, pokud je možné předat do presenteru parametr, který ale nebude vidět v URL? Nějak takto: <a n:href=„:Pokus:Produkty:show $urlProduktu, ‚neviditelný parametr v url‘“>

Editoval vibko (22. 5. 2017 10:18)

igor.pocta
Člen | 100
+
+2
-

Mám za to, že ne. K čemu to potřebuješ?

jiri.pudil
Nette Blogger | 1028
+
+3
-

Nikoliv, HTTP je bezstavový protokol, cokoliv, co potřebuješ předat jako vstup, musíš předat jako vstup. Pokud ti jde o předání nějaké hodnoty tak, aby se k ní nedostal uživatel, nejlepší asi bude uložit si ji do sessions pod nějakým náhodně vygenerovaným klíčem a v URL si předat jen ten klíč.

vibko
Člen | 43
+
0
-

Děkuji, chtěl jsem to právě řešit přes sessions, ale tajně jsem doufal, že nette něco takového umí :-)

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

@vibko jakoze by udelalo to stejny za tebe? muzes udelat nejakej doplnek :-)

Myiyk
Člen | 321
+
+2
-

To je docela cesta do pekel, protože pro každý odkaz se musí uložit ta skrytá informace do session a zůstat tam, ikdyž se na odkaz neklikne, protože nelze indentifikovat, jestli se na něj neklikne, protože se na něj v budoucnu může kliknout. Takže ve vylepšené verzi budou data v session do nějakého timeoutu. A s každou stránkou kde budou další odkazy to bude jen přibývat. A session má taky omezenou velikost.

Pokud to není hodně tajné, můžeš nám prosím @vibko popsat, k čemu to potřebuješ?