Vyplatí se dnes Nette před Reactem?

Dan Hundrt
Člen | 74
+
0
-

Zdravím,

rád bych se zeptal, zdali se dnes vyplatí začít s Nette / Symphony (nebo obecně s PHP)?

Jak tak pozoruji poptávku po Reactu, viděl bych to pomalu na něj. S Nette začínám, něco dohromady dám, ale jsem junior. Dělám senior frontendistu (SASS, jQuery, … klasika), React mě láká, jen si říkám, jestli to není prvotní hype. Jsem typ člověka, který raději dělá jednu věc pořádně, než deset dalších na 10%.

Neřešil někdo podobné dilema?

Díky

fizzy
Backer | 49
+
0
-

react je super vec pre frontend ale na backend webu mozes pouzit kludne nette, symfony alebo laravel.. ked sa venujes dlhodobo frontendu tak kludne mozes pokracovat reactom

Dan Hundrt
Člen | 74
+
0
-

Ok díky. Jen mi fakt react přijde pro frontenďáka jako fullstack obor, kdy musí zvládat redux, babel, API a v postatě celý stack. Není v praxi rozdělen na dvě role, kdy jeden připraví komponentu a druhý ji dostyluje alá nette presentery a latte?

Pavel Janda
Člen | 977
+
+4
-

@DanHundrt Vyplatí se začít v Nette/Symfony a taktéž se vyplatí začít v Reactu.
Všechno se dá napsat v čemkoliv. Dělej v tom, co tě baví! :)

Ale jestli jsi senior frontenďák a plánuješ u toho zůstat, radil bych ti naučit se:
1, JavaScript místo jQuery
2, Angular/React rovnou v TypeScriptu
3, Ruku v roce s TypeScriptem jde Webpack, Babel a spol.

Edit: 1 je na dlouho, 2 a 3 stihneš za víkend. :P

Editoval Pavel Janda (14. 5. 2017 20:43)

radekBrno
Člen | 61
+
0
-

Můžu se zeptat, proč JavaScript místo jQuery?

Pavel Janda
Člen | 977
+
+4
-

@radekBrno Autor vlákna uvedl, že působí jako „senior frontendista“. U výčtu technologií, se kterými pracuje, je na prvním místě SASS a jQuery. Nevím, jestli nejsem moc starý, ale u senior frontenďáka bych očekával v první řadě perfektní znalost ES5, ES6, CSS3, HTML5. Jestli se někdy setkal s CSS preprocesorem či ES6 transpilerem, by mě netrápilo. To se dá opravdu naučit za víkend.
Naopak by mě trápilo, kdyby mi ve firmě dělal na pozici frontenďáka člověk neznalý event loop v JS, ale vykřikující „umím jQuery“. To byla moje narážka. :)

Nakonec podotknu, že je dnes určitě vhodné mrkat po večer na výdobytky moderní doby, byť je jejich pobyt na výsluní jen krátkodobým „hypem“. Alespoň má člověk přehled a taky o čem kecat v hospodě. :) :)

GEpic
Člen | 562
+
0
-

Můžu se zeptat, proč JavaScript místo jQuery?

na to přijdete sám až se začnete trápit s ajaxem. :)

Naopak by mě trápilo, kdyby mi ve firmě dělal na pozici frontenďáka člověk neznalý event loop v JS

95% firem by člověka dobrého v JS nezaplatilo a možná vlastně ani nechce platit, dokud se svět JS bude měnit raketovým tempem každý den

Editoval GEpic (15. 5. 2017 20:15)