Jednoduché načítání dat bez databáze

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
snizemic
Člen | 28
+
+1
-

Ahoj,
mám jednoduchý web, který se skládá v podstatě z několika statických stránek. Mám ideu, že bych ten vlastní textový obsah uložil do JSON souborů a ty pak načítal přímo v presenteru už do proměnných šablony. Mohl bych to určitě rovnou všechno napsat do šablon, ale chtěl bych jednak oddělit obsah od prezentace, a taky použít v šablonách cykly apod. Databázi k dispozici mám, ale kvůli jednoduchosti editace a nenáročnosti se mi líbí to uložení do souborů. Stejně tak by šlo určitě použít klasické php soboury a v nich nadefinované pole. Používáte někdo něco takového třeba? Předem díky ;-)

matopeto
Člen | 395
+
+1
-

Pouzivam. Mam par webov, kde cron stahuje nejake data a uklada do jsonu, zobrazujem potom z neho… Normalne si spravis model, ktory nacita json a ides :) nie je problem potom kedykolvek vymenit za iny zdroj napr databazu.

CZechBoY
Člen | 3608
+
+2
-

Problém jsonu je, že ho musíš vždycky přečíst celej. Co použít SQLite? Je to databáze v souboru takže nemusíš nastavovat vůbec nic.

matopeto
Člen | 395
+
+1
-

rozdelis ked tak do mensich jsonov podla toho ako sa budu nacitavat, jednoduchsie na editaciu ako sqllite