Renderování prvků formuláře komponentou

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
honza martinek
Člen | 22
+
0
-

Potřebuji snad jen nasměrovat k řešení / best practice, které se mi nedaří dohledat (pročetl jsem toho poměrně dost). Zkusím tedy jednoduše popsat svůj záměr (hlavní problémy jsem níže vytučnil).

Mám e-learningovou aplikaci, která zobrazuje sady otázek — při zpracování jde o sadu textareí, při hodnocení jde jen o nějak vykreslený textový obsah, který je doplněn polemi pro hodnocení (jiný formulář).

Při zpracování i při hodnocení chci každé pole vykreslit s širší logikou: může to být obyčejná textarea, ale také to může být split-view HTML editoru s náhledem (který např. vyžaduje dodání potřebných CSS a skriptů do presenteru — kvůli tomu není možné pracovat jen se šablonou).

Předpokládám, že řešení je v užití komponent (EDIT: přepsání rendereru formuláře asi není vhodná cesta, protože takto generuju i ne-formulářový obsah), ale nevím, jak na to — v tuto chvíli mám komponentu, která kreslí celé zadání, ale nevím, jak předat vykreslování každého z inputů do dalších komponent (a nevím, jak je správně do šablony dostat).

Sekundární problém je pak prolínání dvou formulářů na stejném obsahu (zpracování a hodnocení) — jak to udělat vhodně DRY?

Díky za jakékoli nasměrování.

Editoval honza martinek (22. 11. 2016 22:40)